Saçlarım dökülüyor

Saç dökülmesi genetiktir. Genetik ise durdurmanın bir yolu yok. Fakat sizin saçlarınız uzun diye size çok dökülüyor gibi geliyordur bence. Benim de saçlarım uzunken çok dökülüyordu fakat 1 cm bile açılma olmadı. Yerine yenileri çıkıyor.

Acaba hangi tipte şampuan kullanıyorsunuz? Eğer hızlı stil veya farklı türlerde kullanıyorsanız saç dökülmesine karşı olan şampuanları kullanmaya başlayın. Bende de dökülüyordu ama artık çok nadir dökülüyor. Ayrıca saçlarınızın iki günde yağlanması normal. Bende 1 günden sonra yağlanma başlıyor. Her gün duş aldığım için sorun olmuyor tabi ki.

Benim saçlarımın kenarları da hafif açık ben 3 numaraya vurduruyorum direk.

Dosya Ekleri

• 37366391_524632514637188_7874216074948902912_n.jpg
    37366391_524632514637188_7874216074948902912_n.jpg
    100 KB · Görüntüleme: 270
Sende güzel duruyor da ben 3e vurunca gören başta tarafa bakıyor.
Sarımsak denesene bir. Benim sakalımda saçkıran olmuştu ve sarımsak suyu ile düzenli olarak bakım yapmıştım. Sonrasında kayboldu gitti o dökülen kısım sanki hiç olmamış gibi. Saçında da işe yarayabilir diye düşünüyorum çünkü bir arkadaşımın abisi saçında uygulamıştı işe yaradığını bizzat gördüm.

Yok bea ben de sırf bu konu yüzünden gitmediğim doktor denemediğim şampuan kalmadı. En son kel oldum sandım saçlarımı 3'e vurdum sonuç; seyrelme bile yok meğer kelleşme belirtisi vs. değilmiş. Fazla saç dökülmesinden fazlaca korkmuşum. Bu da seyrelme varmış hissiyatından kel olmamı sanmama kadar götürmüş şimdi tekrar uzatacağım.

Saçlarım uzun. Çeneme kadar geliyor. Çok çabuk yağlanıyor. 2 gün felan. Her sabah kalktığımda yastıkta bir ton saç teli oluyor. Evde at kuyruğu yapıyorum saçımı. Toka gevşeyince baştan takmak için çıkarıyorum. Bir sürü saç oluyor tokada. Ne yapmalıyım?
Saçınızda Seboreik Dermatit olabilir video yu seyredin bilgi için

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı