Saçlarım dökülüyor

reva1

Kilopat
Daha fazla  
Selam öncelikle saçlarım bu aralar çok sık dökülmeye başladı hayatımda ilk defa saçımı uzatıyorum normalde hep ustura yapardım çocukluğumdan beri hiçbir zaman saçımı uzatmadım ve hiçbir isteğim falanda yoktu fakat korona zamanı saçımı uzatmak istedim gayet iyi de uzattım bir kere daha ustura yaptım fakat tekrardan uzatmaya başladım neredeyse 1 yılı geçti uzattığım süre kıvırcıkmışım onu fark ettim şu an saçımı toplayabiliyorum bağlayadabiliyorum ama çok dökülüyor parabensiz sülfatsız şampuanlar kullanıyorum sürekli banyoyada girdiğimde bazen şampuan ile yıkamıyorum onlarda bir sıkıntım yok mevsim geçişi de olabilir fakat anlamadım ilk defa bu kadar fazla döküldü uzun saç dökülür biliyorum ama bu biraz fazla gibi geldi. 2-3 ayda bir de kırıklarımı aldırdığım halde ama neden böyle oldu bilmiyorum naçizane tavsiyeleriniz istiyorum neler yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-10-19 at 16.14.31.jpeg
    WhatsApp Image 2022-10-19 at 16.14.31.jpeg
    121,4 KB · Görüntüleme: 221
Hatirladigim kadariyla günde 150-200 tane sacin dökülmesi normal kabul ediliyordu. Sizin daha fazla mi dökülüyor? Eger bir sorun oldugunu düsünüyorsaniz dermatoloji bölümüne basvurabilirsiniz.

Duştan sonra cidden aşırı fazla dökülüyor 100'den fazladır uzun diye mi acaba gözüme çok gözüktü bilemiyorum.
En son gittiğimde normaldir falan dedi saçında bir şey yok kanların falanda iyi dedi.
Elimde fotoğraf var ama dökülen saçları çektiğim ban yememek için atmak istemiyorum bir de nasıl blurlanır bilmiyorum.

Saclarin görselini direkt olarak foruma yükleyebilirsiniz. Ban sebebi olacagini sanmiyorum. Yalniz cok da gerekli degil. Eger bir doktora göründüyseniz endise etmenize gerek yok diye düsünüyorum. Doktorun dedigine güvenmiyorsaniz ikinci bir doktorun fikrine basvurun derim.

uzun diye mi acaba gözüme çok gözüktü bilemiyorum.

Gayet mümkün. Uzun saclar göze daha cok batiyor. Bu durum bende de mevcut.

Belli bir miktar dökülmesi normal ama dökülenlerin yerine yenisi gelmiyorsa o zaman bir sıkıntı var demektir. Bir de uzun saç düzenli bakım istiyor. Saçının yağ dengesini yakala ve her zaman aynı yağlanma oranı olduğunda yıka.

Saclarin görselini direkt olarak foruma yükleyebilirsiniz. Ban sebebi olacagini sanmiyorum. Yalniz cok da gerekli degil. Eger bir doktora göründüyseniz endişe etmenize gerek yok diye düsünüyorum. Doktorun dedigine güvenmiyorsaniz ikinci bir doktorun fikrine basvurun derim.

Gayet mümkün. Uzun saclar göze daha cok batiyor. Bu durum bende de mevcut.

İstanbul'da Cildiye'ye randevu almak imkansız ciddi anlamda alınmıyor sürekli özele de gidemem 2 kere özele gittim 2sindede farklı ilaçlar verdiler sırf para kazanmak için bildiğin güzel bir doktor varsa eğer önerebilir misin?

Stresten oluyor. Zaten saç uzun dökülmesi normal. Doğru şampuanları kullan ve saçların rahatsız etmediği sürece saçlarını yıkama ve her zaman soğuk suyu tercih et sıcak su saçları kurutabiliyor. Yine de doktora gitmekte fayda var

Yeni konular

Geri
Yukarı