17 yaşında saç dökülmesi

Muhammed ygl

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba ben Muhammed. Saçım yaklaşık 1 yıldır artarak dökülüyor. Bioxsin siyah sarımsak şampuanı kullanıyorum. Dökülme biraz azaldı ama hala dökülüyor. Doktora gittim. Saçıma baktı, pek incelemedi. Hemen vitamin verip gönderdi. Bende kendi cabamla bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Arka saçlar seyreldi ama dökülmesi tam anlamıyla durdu. Doktor saçımın yenilendiğini söyledi. Ön taraf ise çokluğunu kaybetti ve inceldi. Rüzgara hiç dayanamıyor. Sizce kazitsam bir çaresi olur mu? Saçımda yağlı egzama var da çok az, durdu neredeyse. Sadece söylemek istedim. Dayilarimin hiçbiri kel değil. Sık ve gür saçları var. Amcalarımin bazıları kel bazıları değil. Babam kel ama söylemek istediğim benim çoğu özelliğim anne tarafından. Sadece babamda biraz kivirciklik varmış bende kivircigim. Bedenimin her yerinde dökülme var ve çok yani. Sizce kel kalir miyim? Çok korkuyorum bundan dolayı.

Merhaba ben Muhammed. Saçım yaklaşık 1 yıldır artarak dökülüyor. Bioxsin siyah sarımsak şampuanı kullanıyorum. Dökülme biraz azaldı ama hala dökülüyor. Doktora gittim. Saçıma baktı, pek incelemedi. Hemen vitamin verip gönderdi. Bende kendi cabamla bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Arka saçlar seyreldi ama dökülmesi tam anlamıyla durdu. Doktor saçımın yenilendiğini söyledi. Ön taraf ise çokluğunu kaybetti ve inceldi. Rüzgara hiç dayanamıyor. Sizce kazitsam bir çaresi olur mu? Saçımda yağlı egzama var da çok az, durdu neredeyse. Sadece söylemek istedim. Dayilarimin hiçbiri kel değil. Sık ve gür saçları var. Amcalarımin bazıları kel bazıları değil. Babam kel ama söylemek istediğim benim çoğu özelliğim anne tarafından. Sadece babamda biraz kivirciklik varmış bende kivircigim. Bedenimin her yerinde dökülme var ve çok yani. Sizce kel kalir miyim? Çok korkuyorum bundan dolayı.
Stres,Ergenlikten dolayı hormanlar vesilesiyle saçlar dökülebilir,Sağlıksız beslenme,Kurutma makinesi kullanmanı tavsiye etmem çok yüksek sıcaklıklara maruz kalıyor saçın.

Stres, ergenlikten dolayı hormanlar vesilesiyle saçlar dökülebilir, sağlıksız beslenme, kurutma makinesi kullanmanı tavsiye etmem çok yüksek sıcaklıklara maruz kalıyor saçın.

Saçıma baktığımda on bölgede bebek saçları görüyorum. Eski saçıma yeniden kavuşur muyum diye merak ediyorum.

Daha yaşın çok genç, merak etme en fazla seyrelme olur. Kelliğin olacağı varsa da 25-30 yaşına kadar göremezsin. Babam ve dedem kel ama onlar benim yaşımdayken benimkinden çok daha gür saçlılardı. 18 yaşımdan beri seyrek saçlıyım.

Benim de 17 yaşlarımda saç dökülmem başladı şu an 22 yaşımdayım. Tepemde açıklık var alın bölgem açıldı. 4 5 kez üniversite hastanelerinde dermatoloji doktorlarına muayene oldum bu zamana kadar. Saçların dökülüp illa bir yerler kel kaldıktan sonra tedavi vermeye başlıyorlar. 1 ay önce gittiğim doktor çok ilgiliydi. Saç dökülmesinde vitaminler önemli tabii ama tiroid bezinin doğru çalışması da çok önemli öncelikle detaylı bir kan tahliliyle gerekli parametrelere baktı. Hiçbirinde sorun yoktu. Genetik saç dökülmesi teşhisi koydu. Şu an minoxil sprey ve ducrayin saç çıkarıcı ve büyütücü spreyini kullanıyorum. Aynı zamanda içinde b vitaminleri ve biotin olan takviye hapları verdi. Daha öncesinde gittiğim bir doktor saç egzaması teşhisi koymuştu yaklaşık 1.5 yıldır saçlarımı konazol şampuan ile yıkıyordum. En son gittiğim doktor saç egzamam olmadığını söyledi. Bence fazla bekletmeden araştırıp iyi bir doktora gitmelisin. Dökülen saçların geri gelmesi çok zor.

Senin aile bireylerinin bazılarında kellik var benim hiçbirinde olmamasına rağmen ne amca ne dayı ne baba, 1 yıldır dökülüyor.

Senin aile bireylerinin bazılarında kellik var benim hiçbirinde olmamasına rağmen ne amca ne dayı ne baba, 1 yıldır dökülüyor.

Benim babamda 52 yaşında onun bir tek tepesinde saçları dökülmüş. Dayılarım desen onlarında yaşları 55 60 civarlarında olmasına rağmen kel değiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı