Saçlarımı nasıl adam ederim?

Bertan Özdemir

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Saçlarım sürekli kırık, tarak kullanmam elimle şekil veririm hep. Ve saçlarım hep kuru nasıl bakım yaparım bilmiyorum.

Saç taramak saç derisindeki kan akışını hızlandırır.
Şampuanı değiştirip, saç kremi kullanabilirsin.
Zeytinyağlı yumurtalı maske gibi doğal maskelerden veya hazır maskelerden yapmakta saça iyi gelir.

Kepek, kızarıklık, yara gibi sorunlar varsa doktora görünmek daha etkili olur.

Sağlıklı saç için sağlıklı bedene sahip olmakta önemli. Hormonal veya vitamin/mineral kaynaklı saçlar yeterli beslenemiyor olabilir. Bu durum saçlarda beyazlığa bile yol açabilir, hafife alınmamalı.

Nerede yaşadığını bilmiyorum ama şebeke suyu bile insana dokunabiliyor. Hiç biri çözüm olmazsa bu ihtimali bir düşün.

Son düzenleme:
Saçlarım sürekli kırık, tarak kullanmam elimle şekil veririm hep. Ve saçlarım hep kuru nasıl bakım yaparım bilmiyorum.

Ben saç konusunda çok fazla araştırma yaptım milyon tane cildiyeci ile görüşe görüşe uzman oldum diyebilirim.
Tuzlu şampuanlar, asetatlı şampuanlar ve binlerce kimyasal karıştırdıkları şampuanlar çok kötü bir biçimde saçı maf ediyor. O kullandığınız Elidor, Panten, Blendax, bunlar saçı özellikle maf ediyor sana tavsiyem şu: Bir eczaneden "Vichy decos" markasının kepeğe karşı etkili olan şampuanını alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncellikle saçını tara. Ayrıca banyodayken vücuduna olmasa bile saçına ılık-soğuk su dök. Son olarak özel şampuan al.

Saça şekil veren genelde kendi yağı oluyor, şampuan ile çok fazla yıkadığında o yağı temizliyorsun ve saçın daha fazla kabarıp daha zor şekil alıyordur büyük ihtimal. Bu yüzden de kuruyor olabilir. Çözüm olarak şampuan ile yıkama sıklığını azalt, saçını şampuansız yıkayıp şekil vermeyi dene. Ayrıca saçı fazla kabartmayan şampuanlar var. Onları da deneyebilirsin.

Geri
Yukarı