Saçma ve Soğuk Espriler Yapmak

108971

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Evet arkadaşlar. Başlıkta da bahsettiğim gibi böyle bir sorunum var. Bazen soğuk espri yapınca insanlar bunu ciddi olarak anlıyor, bazen ciddi bir şey dediğim zaman da insanlar şaka olarak anlıyor. Bu sorunuma nasıl çare bulabilirim ? Teşekkürler.

"Ben kamyon sürüyordum, Leonardo Da Vinci" :D. Neyse o konu hakkında çevrendeki kişilerin sağlık problemi yok değil mi? Şaka ile ciddi bir şeyi ayırt etmek konusunda sıkıntıları varsa. Bu senin söyleyiş tarzınla da alakalı olabilir. Şöyle ki şaka yaparken ciddi görünürsün veya sert durursun ciddi anlaşılır. Bir de şöyle bir durum söz konusu, senin yaptığın espriyi anlayamamış olabilirler. Ben de bazen okulda anlamayanlar ekstra espriyi anlatıyorum. :)

Bir soğuk espri:
A: Söz dizisini biliyor musun ?
B: Söz değil nişanı biliyorum.
Bunu bana arkadaşım yaptı. 1 gün falan onla konuşmamıştım :D.
Konuya gelirsek bence ses tonun ve mimiklerinle alakalı birşey bence.

"Lazarus Etkisi" evet, bütün mesele bu. Sen ne güzel intihar etmiştin Adolf, ne diye tekrar dirilttilerki seni :D

Takıntı yapacak bir durum yok. Bazen oluyor böyle durumlar.
Eh, hayat bu, sizi anlayanı mutlaka bulacaksınız diye bir kaide yok maalesef :) Ama gerçek şu ki; anlayanı bulmaktan çok anlamayı bilmektir önemli olan. (Karşı taraftakinin espri anlayışını çözebilmek gibi.)

Sen ne güzel intihar etmiştin Adolf, ne diye tekrar dirilttiler ki seni? :D
Hacı Şakir, Yahudilere satılınca mezarında ters döndü adam. Sonra rahat edemeyince de, durum bu.. :D

@108971 senin konuya gelecek olursak. Bu konu da önemli olan espriyi yapış şeklindir.. Misal böyle anlatırsan kimse gülmez.. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biraz Cem Yılmaz izlemek de ufkunu açabilir.. (y) Ben ezbere bilirim tüm sözlerini. Bugüne kadar espri yaparken hiçbir sıkıntı çıkarmadı.. :p :D #Link1

Son düzenleme:
Hacı Şakir, Yahudilere satılınca mezarında ters döndü adam. Sonra rahat edemeyince de, durum bu.. :D

@108971 senin konuya gelecek olursak. Bu konu da önemli olan espriyi yapış şeklindir.. Misal böyle anlatırsan kimse gülmez.. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biraz Cem Yılmaz izlemek de ufkunu açabilir.. (y) Ben ezbere bilirim tüm sözlerini. Bugüne kadar espri yaparken hiçbir sıkıntı çıkarmadı.. :p :D #Link1
Yalnız öyle anlatıyorum :D En iyisi Cem Yılmaz izlemeye başlamak olacak benim için :D

Geri
Yukarı