Saçtaki kepekler için ne yapılmalı?

Saçınızı soğuk su ile yıkayın çoğu doktor saç için soğuk suyu önerir. Vücut için ise ılık du uygundur fakat yüksek ısıda sular ne saç için ne de vücut için uygun değildir.
Soğuk su ve arkadaşların önerdiği şampuanlari deneyin eğer çözülmez ise doktora görünün.
Ayrıca saçı her gün yıkamak iyi değildir saçın kendi yağına da ihtiyacı var.
Aynı şekilde, tesadüfen bende kepek olayını bu şekilde bitirdim, saçlarımı ılığın biraz daha soğuğu sıcaklıkta yıkıyorum, ne kepek nede yağlanma kaldı. Üniversitede okurken kaldığım pansiyonun 🤬🤬🤬 çocuğu(küfür eden birisi değilim ama bu adama sövülür) sahibi elektrikli şofbene uygun sigortayı taktırmamış, üçüncü kademeye alınca sigorta attırdığı için ikinci kademede yıkanmak zorunda kalıyorduk, bende oranın suyu iyi geldi herhalde diye düşünürken internette tesadüfen soğuk suyla saçı yıkamanın kepeği ve yağlanmayı giderdiğini öğrendim. Demek ki bu yüzden oranın suyu iyi geliyormuş dedim. 😅😇 Özetle ılık-soğuk suyla yıkamak gerçekten işe yarıyor, hem de bedava sayılır.

Saçınızı soğuk su ile yıkayın çoğu doktor saç için soğuk suyu önerir. Vücut için ise ılık su uygundur fakat yüksek ısıda sular ne saç için ne de vücut için uygun değildir.
Soğuk su ve arkadaşların önerdiği şampuanlari deneyin eğer çözülmez ise doktora görünün.

Evet haklısınız okuldan eve veya dışarıdan gelince banyoya girerim o yüzden hargün duş alıyorum ama şampuanı fındık tanesi kadar kullanmaya özen gösteriyorum.

Saçınızı soğuk su ile yıkayın çoğu doktor saç için soğuk suyu önerir. Vücut için ise ılık su uygundur fakat yüksek ısıda sular ne saç için ne de vücut için uygun değildir.
teşekkür ederim

Son düzenleme:
Ben de bu sorunu yaşıyordum ve çok kaşıntı oluyordu. Davines Calming Shampoo kurtardı beni. Vücudunu duş alırken sıcak su ile yıkayabilirsin fakat saçlarını ılık suyla yıkalamalısın. Bu şampuanı saça uyguladıktan sonra 5 dakika bekliyorsun sonra duruluyorsun. İyice durulaman lazım saçının şampuanlı kalmaması için. Bir duşta 2 kez ve baş parmağının ucu kadar kullanabilirsin. 1.de köpürmez ama 2.de köpürecektir.
Şapka vs. bere kullanmamalısın. Bunları yaparsan bu sorunu çözersin.

Ben de bu sorunu yaşıyordum ve çok kaşıntı oluyordu. Davines Calming Shampoo kurtardı beni. Vücudunu duş alırken sıcak su ile yıkayabilirsin fakat saçlarını ılık suyla yıkalamalısın. Bu şampuanı saça uyguladıktan sonra 5 dakika bekliyorsun sonra duruluyorsun. İyice durulaman lazım saçının şampuanlı kalmaması için. Bir duşta 2 kez ve baş parmağının ucu kadar kullanabilirsin. 1.de köpürmez ama 2.de köpürecektir.
Şapka vs. bere kullanmamalısın. Bunları yaparsan bu sorunu çözersin.
şampuan internette 1200tl yazıyor 1000ml

Yeni konular

Geri
Yukarı