Sadece Anakart ve Güç Kaynağı Çalışır mı?

Baturs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Masasında
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, şimdi anakart ve PSU geldi. Anakart çalışıyor mu diye sadece 24 pin güç bağlantısını bağlayı başka hiçbir kablo bağlamadan güç kaynağını çalıştırsam sorun olur mu? Parçalar yepyeni risk istemiyorum sadece anakartın ışıkları yansın yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şimdi anakart ve PSU geldi. Anakart çalışıyor mu diye sadece 24 pin güç bağlantısını bağlayı başka hiçbir kablo bağlamadan güç kaynağını çalıştırsam sorun olur mu? Parçalar yepyeni risk istemiyorum sadece anakartın ışıkları yansın yeter.
Bazı anakartlar işlemci olmadan start almaz, mesela benim A320M-K anakartım almıyor.

Bir sıkıntı olacağını sanmam. Halının üstünde durmasın yeterli. Bu arada işlemci olmadan da çalışmayabilir.
İşlemci var sorun yok.
Anakart modeline göre değişebilir.

Anakartımda belli bir akımın altında çalışmama gibi bir özellik var mı acaba ? Technopat'in bir videosunda öyle bir şey duymuştum.
Bazı anakartlar işlemci olmadan start almaz, mesela benim A320M-K anakartım almıyor.
İşlemci var.
Kapı koluna dokunarak elinizdeki statik elektriği boşaltın. Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ancak, sistemi ön panel girişlerini kısa devre yaptırarak açmak biraz riskli olabilir. Anakart modeliniz nedir?
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...tx-anakart-p-HBV00000LKQI5?magaza=Hepsiburada.

Hangi 2 pine dokundurmam lazım detaylı anlatan bir video var mı ?

Dokundurduğunda PSU'dan fan sesi gelecektir. Eğer kapatmak istersen basılı tutabilirsin ya da PSU Switch'ini kapatabilirsin. Bu arada ben bunları eski sistemlerde yapıyordum. Yeni sistemlerde de aynı mıdır bilemem. Başka arkadaşlar da bilgilerini sunsunlar, benim söylediğim şeyler elindeki aletlere zarar vermesin.

Geri
Yukarı