Sadece bir link ile virüs yenilebilir mi?

Ahmet1203

Picopat
Merhaba, bu virüslerde benim en çok merak ettiğim taraf ise sadece bir link ile bile virüs yememizin mümkün olup olmadığı. Örneğin, MediaFire'den bir dosya indirmeye çalıştığımızda başta reklam içeren bir yeni sekme açıyor. O açılan yeni sekme ile bilgisayarıma keylogger, fidye, trojan gibi virüslerin bulaşma ihtimali ne kadar yüksek?

Bilgisayara dosya inmediği takdirde bu virüslerin bulaşamayacağını düşünüyordum bu zamana kadar.

Merhaba, bu virüslerde benim en çok merak ettiğim taraf ise sadece bir link ile bile virüs yememizin mümkün olup olmadığı. Örneğin, MediaFire'den bir dosya indirmeye çalıştığımızda başta reklam içeren bir yeni sekme açıyor. O açılan yeni sekme ile bilgisayarıma keylogger, fidye, trojan gibi virüslerin bulaşma ihtimali ne kadar yüksek?

Bilgisayara dosya inmediği takdirde bu virüslerin bulaşamayacağını düşünüyordum bu zamana kadar.
Pop-up'lardan doğrudan virüs bulaşmaz, ancak açılan pop-up'a tıklarsan iş başka.

Sadece bir link ile günümüzde virüs yemezsiniz. Linke girip bir dosya indirmeniz veya form doldurmanız gerekir.
Örneğin izleyeceğiniz film Netflix'te yok ve sizde korsan film izleme sitesine girdiniz fakat oynatıcıya her tıkladığızda yeni sekmede boş, dolu reklam içeren bir sayfa açılıyor. O sayfalardan virüs yeme ihtimali de imkansız mı?

Google reklam virüsü diye bir şey var internette gezinirken bir şeylere tıklayınca yeni sekme açıp +18 şeyler gösteriyor öyle bir şey yaşıyorsanız virüs vardır demektir.

Yiyebilirsiniz. Mümkündür. Çokça örnekleri de piyasada mevcuttur.
O zaman internette sadece adı şanı duyulmuş sitelere girmek gerekiyor. Korsan film sitelerinde gezerken bile virüs yenilebiliyor ise durum vahim.

Acaba, arkaplanda Kaspersky gibi bir yazılım olursa ve onun eklentisini tarayıcıya kurarsak durum ne olur?

En çok virüs yeme sebeplerinden birisidir dediğin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı