Sadece CS:GO için sistem önerisi

CS:GO oynamak istiyorsanız, işlemciyi ön planda tutmalısınız. Valorant - CS:GO tarzı 5V5 rekabetçi oyunlar işlemci üzerinden besleniyor. Bütçe belirtebilir iseniz, işlemci ve ekran kartı olarak iyi kombinasyonlar önerebiliriz.

Sırf oyun için diyorsanız, Ryzen 3 3100 veyahut R5 1600 AF ( R5 2600 ile neredeyse aynı performans) veya sınırları zorlarım diyorsanız Ryzen 5 3600 işlemci önerebilirim. Ryzen 3 3100 950+tl bandındayken Ryzen 5 1600 AF ve 2600 modelleri 1200+tl, Ryzen 5 3600 Trendyol gibi sitelerde 1400+tl bandında bulunabiliyor.

Ekran kartı kısmında ise CS:GO zaten halihazırda çok fazla ekran kartı kullanan bir oyun değil. GTX 1650 veyahut ondan 30 - 40 FPS daha performansla çalışabilen GTX 1650 Super modelini tercih edebilirsiniz. RX 570 de alabilirsiniz fakat ben kendi adıma NVIDIA driverlerini daha faydalı buluyorum.

Özet ile:

Ekonomik bir sistem için Ryzen 3 3100 - GTX 1650 veya super modeli, olmadı param var güzel bir sistem istiyorum 300 FPS görmek istiyorum dersen de, Ryzen 5 3600 GTX 1650 Super veya GTX 1660 modellerine yönelebilirsin.

Ayrıca Intel de düşünebilirsin fakat anladığım kadarıyla elinde zaten AM4 tabanlı bir anakart ve işlemci varken AM4'den yürümeni tavsiye ederim.
Cevabın için teşekkürler dostum. Evet sadece cs go için sistem toplamak istiyorum, biraz bahsettim ama kendimi tam izah edememişim sanırım. Benim istedigim 150-200 fps arası oyunu 4:3 ekranda grafik ayarları düşükte olabilir çok önemli degil rahat ve 144 hz monitörle akıcı oynayabilecek bir sistem. Elimde anakar ve işlemci yok bu arada sadece aklımdaki ekran kartı ve işlemciyi yazmıştım ama 1080 p de yüksek ayarda bile 200 küsür fps alıyor bu sistem ben oyunu 4:3 1024/768 oynucam 300 küsür alıcaktır bana bu kadar fps lazım degil o yüzden en uyguna ne yapabilirim diye düşünüyorum.
Evet ikinci el düşünüyorum uygun fiyatlı sıfır bulursam kampanyada falan sıfır alıcam tabikide ama en uygun fiyata ne alabilirim onu düşünüyorum amaç cs go oynamak yani en pahalı parçam monitörüm olucak 144 hz yetişebilecek bir sistem lazım sadece. Oyunu 4:3 1024-768 oynuyorum grafiklerde düşük olabilir çok önemli degil.

Cevabın için teşekkürler dostum. Evet sadece CS:GO için sistem toplamak istiyorum, biraz bahsettim ama kendimi tam izah edememişim sanırım. Benim istedigim 150-200 FPS arası oyunu 4:3 ekranda grafik ayarları düşükte olabilir çok önemli degil rahat ve 144 Hz monitörle akıcı oynayabilecek bir sistem. Elimde anakart ve işlemci yok bu arada sadece aklımdaki ekran kartı ve işlemciyi yazmıştım ama 1080p de yüksek ayarda bile 200 küsur FPS alıyor bu sistem ben oyunu 4:3 1024/768 oynayacağım 300 küsur alacaktır bana bu kadar FPS lazım degil o yüzden en uyguna ne yapabilirim diye düşünüyorum.

Bu benchmark testine bir bak derim. Bence aradığın sistem bunun gibi bir şey olmalı.
Bende sistem toplama arefesindeyim. R3 2200G işlemcimin üstüne GTX 1650 veya s modelini almayı düşünüyorum. Belli bir süre kullandıktan sonra da Ryzen 3 3100 modeline çıkartıcam muhtemelen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

144 FPS'den aşagı almamam lazım dostum 144 Hz ekran alacağım çünkü.

Evet 10400F de gayet güçlü bir işlemci. O da tercih edilebilir. Fakat işin anakart kısmı çok sıkıntı çıkartıyor. Gereksiz pahalılar.

Neden pahalılar?
B460M-A PRO birkaç indirim takibiyle 550-600TL'ye bulunuyor.
İndirimsiz hali ise 650TL.

Bu benchmark testine bir bak derim. Bence aradığın sistem bunun gibi bir şey olmalı.
Bende sistem toplama arefesindeyim. R3 2200G işlemcimin üstüne GTX 1650 veya s modelini almayı düşünüyorum. Belli bir süre kullandıktan sonra da Ryzen 3 3100 modeline çıkartıcam muhtemelen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Yeterli bir sistem ama bence fazla işte videoyu izledim teşekkürler ugraşıp buldugun için. Benim oynadıgım ayarda 250 nin altına düşmedi fps videoda ve ölüm maçı oynanıyor 5ws5 maçta 300 ün altına düşmücektir. Benim için bu fps gereksiz fazla diye düşünüyorum 150-200 fps arası alabilecegim daha uygun bir işlemci ve ekran kartı istiyorum o yüzden. Fiyatlarına baktım İşlemci 1000 ekran kartıdan 2100 civarı falan 4000 e patlar bu sistem bana. Alamazmıyım alırım çok daha iyisini alırım ama ihtiyacım yok neden fazla para vereyim düşüncesindeyim. Yaptıgım tek şey cs oynamak bilgisayarda bide lol yani arada

Yeterli bir sistem ama bence fazla işte videoyu izledim teşekkürler ugraşıp buldugun için. Benim oynadıgım ayarda 250'nin altına düşmedi FPS videoda ve ölüm maçı oynanıyor 5ws5 maçta 300'ün altına düşmücektir. Benim için bu FPS gereksiz fazla diye düşünüyorum 150-200 FPS arası alabilecegim daha uygun bir işlemci ve ekran kartı istiyorum o yüzden. Fiyatlarına baktım işlemci 1000 ekran kartıdan 2100 civarı falan 4000'e patlar bu sistem bana. Alamaz mıyım alırım çok daha iyisini alırım ama ihtiyacım yok neden fazla para vereyim düşüncesindeyim. Yaptığım tek şey CS oynamak bilgisayarda bir de LoL yani arada.

150-200 FPS bana yeter düşüncesi yanlış bir düşünce. 150 FPS göreceğini düşünüyorsan 144'ün altına düştüğünde ekranda yaşanacak kırılmaları da göz önüne alıyorsun demektir. Nasıl istersen tabii. Bence şu an bile 150-200 FPS alıyorsan sistem değiştirmeye ihtiyacın yoktur belki de.

150-200 FPS bana yeter düşüncesi yanlış bir düşünce. 150 FPS göreceğini düşünüyorsan 144'ün altına düştüğünde ekranda yaşanacak kırılmaları da göz önüne alıyorsun demektir. Nasıl istersen tabii. Bence şu an bile 150-200 FPS alıyorsan sistem değiştirmeye ihtiyacın yoktur belki de.
Şuan 200 de aldıgım oluyor boş yerlerde ama smoke içinde çatışma durumunda 100ün altına kadar düşebiliyor. Daha öncesinde 6 sene önce falan topladıgım bi kasam vardı hiç kasmadan oynuyordum alışmışım öyle oynamaya laptopla bu kasmaları yaşayınca az olsada rahatsız ediyor oynayamıyorum. Şöyle bir video buldum mesela
13:00 da başlıyor aradıgımız kısım bu işlemci ve ekran kartı ile 4:3 1024/768 yüksek ayarda 150-200 fps arası alıyor ölüm maçında ayarları biraz düşürdümü 5ws5 de 200 ün altına kesinlikle düşmücektir diye düşünüyorum.
Şuan 200 de aldıgım oluyor boş yerlerde ama smoke içinde çatışma durumunda 100ün altına kadar düşebiliyor. Daha öncesinde 6 sene önce falan topladıgım bi kasam vardı hiç kasmadan oynuyordum alışmışım öyle oynamaya laptopla bu kasmaları yaşayınca az olsada rahatsız ediyor oynayamıyorum. Şöyle bir video buldum mesela
13:00 da başlıyor aradıgımız kısım bu işlemci ve ekran kartı ile 4:3 1024/768 yüksek ayarda 150-200 fps arası alıyor ölüm maçında ayarları biraz düşürdümü 5ws5 de 200 ün altına kesinlikle düşmücektir diye düşünüyorum.
Bu ekran kartı yerine daha düşük bir ekran kartı alınabilirmi önemli olan agırlıklı işlemci zaten diye biliyorum cs go da

Ben toplama PC alacam 8gb Ram gt 630 2gb ekran kartı işlemci core 2 duo veya i5 işlemci bu sistemle csgo,valorant,ve gta5 oynanırmı ona göre alacam fiyatı 1750 tl

Geri
Yukarı