Sadece DirectX12 destekleyen oyunlarda düşük FPS

DeathStroke123

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Polis Memuru
Laptopumda sadece DirectX12 destekleyen oyunlarda aşırı düşük FPS alıyorum. Mesela Assassin's Creed Valhalla 1080p de en düşük ayarlarda 40 FPS üstü almam gerekirken en fazla 20 FPS alıyorum. RDR2'de aynı şekilde en düşük ayarlarda 38-45 FPS almam gerekirken 22-25 FPS arası alıyorum. Bu sorun sadece DirectX12 destekleyen oyunlarda var. Şimdi şöyle diyen olabilir işte ekran kartınız çok düşük, güçsüz vs. Aynı özelliklere sahip laptoplar sadece DirectX12 destekleyen oyunlarda benden 20-25 FPS daha fazla alıyor. Lütfen yardımcı olur musunuz. Ne yaptıysam olmadı. Bilen birileri illaki vardır. Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

Not: Oyunları SSD'de test ettim. Bütün sürücülerim güncel. DDU ile kaldırıp kurdum. Her şeyi denedim sonuç yine aynı.

Özellikler:
GTX 1050 Ti Mobile
i5-7300HQ
8x2 16 GB RAM 2400 MHz
500 GB NVMe M.2 SSD
1 TB HDD 7200 RPM

Son düzenleyen: Moderatör:
@Eryndaer Hocam peki AC Valhalla? Bunda nasıl en düşük ayarlarda 20 FPS alıyorum. Üstelik 20 FPS altına bile düştüğü oluyor. Youtubede aynı özelliklere sahip kişiler 40-45 FPS alıyor aynı oyunda.

@Eryndaer hocam peki AC Valhalla? Bunda nasıl en düşük ayarlarda 20 FPS alıyorum. Üstelik 20 FPS altına bile düştüğü oluyor. YouTube'da aynı özelliklere sahip kişiler 40-45 FPS alıyor aynı oyunda.

Bilemiyorum ki hocam. Kendim kullansam deneyip bir şeyler söyleyebilirdim ama elimde olmadığı için zor. Belki ısındığı için olabilir. Markası Monster mı.

Yeni konular

Geri
Yukarı