Çözüldü Sadece Discord açık olmasına rağmen CPU kullanımı %100

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

aynadakiadam

Decapat
Daha fazla  
RAM
12 Gb
Ekran kartı
Amd Radeon M330
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz 2.40 GH
Bir sunucuda moderatörlük yapıyorum. Sürekli kanallar arasında gezindiğim için bir süre sonra Discord yavaşladı ve CPU %100 oldu 😄. Ve ben performans düşmesin diye Steam'den bile çıkış yapmıştım.

1664636435469.png

Çözüm
Ne virüsler bulaştı 😃 Defender hep yakalıyor ama her gün ayrı bir bildirim.
Sistemde güncel olarak duran bir virüs varsa buna sebep oluyor olabilir ve anladığım kadarıyla sizin sisteminizde mevcut. Malwarebytes indirip tarama yapın, bulduğu zararlıları kaldırsın. Sonra tekrardan kontrol edin.
Çok yüksek. Benim aklıma tek ihtimal geliyor virüs vb. bulaşmış olmasın hocam?
Ne virüsler bulaştı 😃 defender hep yakalıyor ama her gün ayrı bir bildirim

Discord gerçekten çok fazla güç kullanan bir uygulama. Eğer bir süre sonra CPU kullanımı eski haline geliyorsa sıkıntı yok. Bir de uygulamadan kullanıyorsan donanım ivmesini kapat.
donanım ivmesi nasıl kapanıyor. Ayrıca eskisine dönüyor ya

Konuya şöyle açıklık getireyim. İ5 6200U gibi bir işlemci discord açık olduğu için %100 CPU kullanımı olamaz. Bunu geçmişte yaşadım. Ve gerçekten çözüm çok gariptir ki klasik bilgisayarcı çözümü format. Gerçekten öyleymiş sebebi de şu, indirdiğim kaçak bir programın arkasında bilgisayarım birileri için kazım yapıyormuş. Şimdi sana birşey söylüyeceğim. İnternetini ağ ayarlarından bağdaştırıcıyı devre dışı bırak sonra CPU kullanımına bak. Eğer CPU kullanımı normale dönerse format atıyosun birdaha da o kaçak yazılımı kullanmıyorsun dostum :)

Kulağa biraz saçma gelebilir ama bu linkten Discord'un public beta Build'ini bir deneyin derim. Eski laptopta ptb normal DC'den daha az kullanıyordu. Ya da web kullanabilirsiniz.

Bir sunucuda moderatörlük yapıyorum. Sürekli kanallar arasında gezindiğim için bir süre sonra Discord yavaşladı ve CPU %100 oldu 😄. Ve ben performans düşmesin diye Steam'den bile çıkış yapmıştım.

Eki Görüntüle 1532914
Hocam benim kulandığım bi program var emülatörde kullanıyordum cpu %100 olduğ için linkini verenbilirim isterseniz

Hocam benim kulandığım bi program var emülatörde kullanıyordum cpu %100 olduğ için linkini verenbilirim isterseniz
Oluur

Konuya şöyle açıklık getireyim. İ5 6200U gibi bir işlemci discord açık olduğu için %100 CPU kullanımı olamaz. Bunu geçmişte yaşadım. Ve gerçekten çözüm çok gariptir ki klasik bilgisayarcı çözümü format. Gerçekten öyleymiş sebebi de şu, indirdiğim kaçak bir programın arkasında bilgisayarım birileri için kazım yapıyormuş. Şimdi sana birşey söylüyeceğim. İnternetini ağ ayarlarından bağdaştırıcıyı devre dışı bırak sonra CPU kullanımına bak. Eğer CPU kullanımı normale dönerse format atıyosun birdaha da o kaçak yazılımı kullanmıyorsun dostum :)
Olabilir ama bağdaştırıcıyı bulamadım.

1664907083893.png
1664907112332.png

Geri
Yukarı