Çözüldü Sadece Discord açık olmasına rağmen CPU kullanımı %100

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

aynadakiadam

Decapat
Daha fazla  
RAM
12 Gb
Ekran kartı
Amd Radeon M330
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz 2.40 GH
Bir sunucuda moderatörlük yapıyorum. Sürekli kanallar arasında gezindiğim için bir süre sonra Discord yavaşladı ve CPU %100 oldu 😄. Ve ben performans düşmesin diye Steam'den bile çıkış yapmıştım.

1664636435469.png

Çözüm
Ne virüsler bulaştı 😃 Defender hep yakalıyor ama her gün ayrı bir bildirim.
Sistemde güncel olarak duran bir virüs varsa buna sebep oluyor olabilir ve anladığım kadarıyla sizin sisteminizde mevcut. Malwarebytes indirip tarama yapın, bulduğu zararlıları kaldırsın. Sonra tekrardan kontrol edin.
Oluur

Olabilir ama bağdaştırıcıyı bulamadım.

Eki Görüntüle 1535682Eki Görüntüle 1535684
Yani kısacası şu interneti kes. Komple. Ekrande devre dışı bırak seçeneklerini atmışsın zaten. Devre dışı bırak yada kısa yolu ethernet kablosunu çıkar. Sonra CPU kullanımını dikkatlice izle. Eğer interneti kesince CPU kullanımı normale dönüyorsa ve tekrar internete bağlandığında bu sefer yükseliyorsa dediğim gibi bilgisayarında bir virüs var ve uzaktan kazım için kullanılıyor.

Yani kısacası şu interneti kes. Komple. Ekrande devre dışı bırak seçeneklerini atmışsın zaten. Devre dışı bırak yada kısa yolu ethernet kablosunu çıkar. Sonra CPU kullanımını dikkatlice izle. Eğer interneti kesince CPU kullanımı normale dönüyorsa ve tekrar internete bağlandığında bu sefer yükseliyorsa dediğim gibi bilgisayarında bir virüs var ve uzaktan kazım için kullanılıyor.
Teşekkür ederim. Deneyip sana döneceğim, inşallah virüstür ama bu maltop her zaman böyleydi maalesef.

Ne virüsler bulaştı 😃 Defender hep yakalıyor ama her gün ayrı bir bildirim.
Sistemde güncel olarak duran bir virüs varsa buna sebep oluyor olabilir ve anladığım kadarıyla sizin sisteminizde mevcut. Malwarebytes indirip tarama yapın, bulduğu zararlıları kaldırsın. Sonra tekrardan kontrol edin.

Çözüm
Mutlaka deneyimlerini bizimle paylaşır mısın?
1665080593712.png

Çok şüpheli 😄 İnterneti kesince 14e kadar düştü sonra internete bağladım tekrardan yükseldi virüstür umarım :/

Bu malwarebytes ücretsiz mi her şeyi

Geri
Yukarı