Sadece film izlerken ekran kitlenmesi

MertcanYavass

Hectopat
Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Bilgisayarımda film izlerken bazen ekran bu şekle gelip kilitleniyor ve reset atmadan düzelmiyor. Oyunlarda vs. bu sorun yok. Yalnızca film izlerken yaşıyorum bu sorunu. Tarayıcı olarak Opera GX kullanıyorum. GPU driver güncel. Bir türlü çözemedim 1 senedir bu sorun var.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-03-01 saat 10.51.13.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-03-01 saat 10.51.13.jpg
    327,9 KB · Görüntüleme: 44
  • WhatsApp Görsel 2023-03-01 saat 10.51.132.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-03-01 saat 10.51.132.jpg
    313 KB · Görüntüleme: 43
Bilgisayarımda film izlerken bazen ekran bu şekle gelip kilitleniyor ve reset atmadan düzelmiyor. Oyunlarda vs. bu sorun yok. Yalnızca film izlerken yaşıyorum bu sorunu. Tarayıcı olarak Opera GX kullanıyorum. GPU driver güncel. Bir türlü çözemedim 1 senedir bu sorun var.
Hocam driver güncel mi? Yalnızca ekran kartının değil diğer bileşenlerin driverları da önemli.

Belleklerle alakalı olma ihtimali yüksek. Sistem belleği ya da ekran kartı belleğinde bir sorun olabilir. Sistem belleklerini Memtest86 ile test edebilirsiniz.

Geçmişi temizleyin yani tarayıcıyı sıfırlayın çerezleri izinleri kaldırın.

Belleklerle alakalı olma ihtimali yüksek. Sistem belleği ya da ekran kartı belleğinde bir sorun olabilir. Sistem belleklerini Memtest86 ile test edebilirsiniz.
Memtest86 ile test yapmıştım herhangi bir hata çıkmadı belleklerde. GPU konusunda endişeliyim çünkü önceki Hp bilgisayarımda da GPU çipi bozulmuştu.

Geçmişi temizleyin yani tarayıcıyı sıfırlayın çerezleri izinleri kaldırın.
1 Sene içinde 2 defa format attım. Sorunun ondan olduğunu düşünmüyorum.

Hp destek hattı ile görüşebilirsin, garantisi bitse bile bu tarz durumlar için destek vermeye devam edecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı