Sadece Kali kullanıyor musunuz?

Neden tehlikeli olsun?

Kaliyi sanal makineda kullanmak asıl bilgisayarınızı olası çoğu saldırıdan korur. Kaliyi kötü amaçlı kullanan herkes diğer Kali kullanıcılarının çoğunu düşmanı olarak görür ve onlara saldırır. (benim şahit olduklarım kapsamında) yani olası bir saldırıda veri sızıntısı yaşanabilir. Kaliyi ana bilgisayar olarak kullanırsanız otomatik olarak bütün bilgileriniz Kali de olur. Ve dediğim gibi de bir veri sızıntısı durumunda verileriniz karşı tarafa geçebilir.

2 hafta kadar kullandım sonra root hesabı kullanıyordum bir kod hatası yaptım tüm her şey silindi bazı dosyalar yok oldu.

Ondan sonra Windows'a geçtim kaliyi USB'den kullanıyorum.

Windows 10 kullanıyorum şu an.

Tehlikeli olmaz ama Kali Linux, günlük kullanımlık bir işletim sistemi değil. Sadece siber güvenlik operasyonları için tasarlanmıştır.

Siber güvenlik toollarını kullanmazsınız günlük kullanım için de yarı yolda bırakmaz.

2 hafta kadar kullandım sonra root hesabı kullanıyordum bir kod hatası yaptım tüm her şey silindi bazı dosyalar yok oldu.

Ondan sonra Windows'a geçtim kaliyi USB'den kullanıyorum.

Windows 10 kullanıyorum şu an.

Siber güvenlik toollarını kullanmazsınız günlük kullanım için de yarı yolda bırakmaz.
Kendi açımdan konuştum hocam, normal gezintide arada donuyor Xfce, başkalarında olacak diye bir şey değil zaten, sadece kendimden konuştum.

Geri
Yukarı