Sadece Knight Online İçin 2500 TL'ye Laptop Önerisi

Carmenn

Hectopat
Başlıkta belirttiğim gibi sadece Knight Online oynamak için ve günlük takılmalar dizi film vs. laptop önerisine ihtiyacım var. Tek çekirdek kullanıyormuş K.O o yüzden 2000-2500 bandında laptop düşünüyorum. Mage Clan lideriyim bu yüzden kasmaması gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence o beş para etmeyen oyun için kesinlikle bir cihaz alma.
He, eskiden olsa sana derdim ki en iyi sistemi topla.
Ancak, ne zaman k2 gitti MGame geldi o zaman benim gözümde bitmiştir.

Bu arada eski Cypher oyuncusuydum bir zamanlar...

Değerlendiricem..
SSD ve 8 GB bellekli modellere yönelmeni isterim. Ekran kartı ve işlemcileri kontrol et. Test değerlerine bak.
Zaten oyun eski bu fiyattaki çoğu Dizüstü bilgisayar kasmadan çalıştırır.
Laptop Fiyatları ve Modelleri & 6 Taksit & %45 İndirim
Evet oyun çok eski olabilir ama tek çekirdek kullandığı için 1050ti gibi ekran kartlarında bile kasıyor fps sorunu yaşatıyor. Forumdada konusu var hatta.
Bence o beş para etmeyen oyun için kesinlikle bir cihaz alma.
He, eskiden olsa sana derdim ki en iyi sistemi topla.
Ancak, ne zaman k2 gitti MGame geldi o zaman benim gözümde bitmiştir.

Bu arada eski Cypher oyuncusuydum bir zamanlar...
Valla uskoyu bırakalı bi 6 7 yıl oldu sanırsam ne zaman 19xx 21xx versiyona geçti o zaman bıraktım. Pvp oynuyorum ve uskodan daha zevkli. Usko artık ticaret haline geldi çünkü..

Değerlendiricem..

Evet oyun çok eski olabilir ama tek çekirdek kullandığı için 1050ti gibi ekran kartlarında bile kasıyor fps sorunu yaşatıyor. Forumdada konusu var hatta.

Valla uskoyu bırakalı bi 6 7 yıl oldu sanırsam ne zaman 19xx 21xx versiyona geçti o zaman bıraktım. Pvp oynuyorum ve uskodan daha zevkli. Usko artık ticaret haline geldi çünkü..

Bende eskiden Usko yanı sıra PvP serverlara girerdim.
Ancak, ne PvP server ne de diğer MMORPG'ler Usko'nun verdiği dostluk ve arkadaşlık ortamını, o zevkleri ve eğlenceyi, uğruna sabahladığımız emek vererek dizdiğimiz charların tadını asla vermedi, vermiyor ve vermeyecekte...

Değerlendireceğim.
İyice baktım hep i5 7200U işlemciler dolu, bunda i5 8250U ve dahili grafik işlemcisinden az daha iyi Radeon 530 mevcut. i5 8250U ile i5 7500 ile eş değer iken, i5 7200U ise Pentium G4560'tan bile daha kötü. Ayrıca o oyun tek çekirdek kullanıyor. Bu fiyatlarda tek çekirdek performansı en yüksek olan işlemci zaten bu. Düşünecek bir durum söz konusu bile değil. Başka seçeneğin yok. :D

İyice baktım hep i5 7200U işlemciler dolu, bunda i5 8250U ve dahili grafik işlemcisinden az daha iyi Radeon 530 mevcut. i5 8250U ile i5 7500 ile eş değer iken, i5 7200U ise Pentium G4560'tan bile daha kötü. Ayrıca o oyun tek çekirdek kullanıyor. Bu fiyatlarda tek çekirdek performansı en yüksek olan işlemci zaten bu. Düşünecek bir durum söz konusu bile değil. Başka seçeneğin yok. :D
peki masaüstü toplamaya kalkarsak totalde 2000 tl gibi monitor dahil nasıl bi sistem önerirsiniz?

Daha kötü olur. Yoğun yerlerde kasmamasını istiyorsun, ekran kartı GTX 1080 Ti dahi olsa eğer tek çekirdek performansı yetersiz ise o oyun kasacak. Çözünürlük, ayar ve ekran kartı ne olursa olsun fark etmez. O oyun tek çekirdek kullanıyor. 10 çekirdekli 5 bin liralık işlemci de olsa yine fark etmez, tek çekirdek kullanıyor.

Bu durumda Ryzen ucuz olsa da mecburen Intel işlemciye ihtiyacın olacak. Intel işlemciler pahalı, haliyle bu dizüstü bilgisayardan daha kötüsünü toplayabilirsin. En az i3 8100 alman gerekir ama bu i5 8250H'den tek çekirdek performansı sadece %10 falan daha fazla. GT 1030 alsan o da 400 küsür lira. En az 8GB bellek lazım 500 lira. Geriye ne kadar bütçe kalıyor ki PSU var, monitör var, anakart var, kasa var, yani var oğlu var.

Bu oyun için(genel değil) şu an en iyi işlemci i3 8350K, i5 ve i7 de var da tek çekirdekte pek farkları yok. Yani masaüstü toplayacaksan parayı bayılmak şart.

Daha kötü olur. Yoğun yerlerde kasmamasını istiyorsun, ekran kartı GTX 1080 Ti dahi olsa eğer tek çekirdek performansı yetersiz ise o oyun kasacak. Çözünürlük, ayar ve ekran kartı ne olursa olsun fark etmez. O oyun tek çekirdek kullanıyor. 10 çekirdekli 5 bin liralık işlemci de olsa yine fark etmez, tek çekirdek kullanıyor.

Bu durumda Ryzen ucuz olsa da mecburen Intel işlemciye ihtiyacın olacak. Intel işlemciler pahalı, haliyle bu dizüstü bilgisayardan daha kötüsünü toplayabilirsin. En az i3 8100 alman gerekir ama bu i5 8250H'den tek çekirdek performansı sadece %10 falan daha fazla. GT 1030 alsan o da 400 küsür lira. En az 8GB bellek lazım 500 lira. Geriye ne kadar bütçe kalıyor ki PSU var, monitör var, anakart var, kasa var, yani var oğlu var.

Bu oyun için(genel değil) şu an en iyi işlemci i3 8350K, i5 ve i7 de var da tek çekirdekte pek farkları yok. Yani masaüstü toplayacaksan parayı bayılmak şart.
tamam hocam başka önerileriniz var ise onlarıda bekliyorum :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı