Sadece Oyunlara Girince Mavi Ekran Verme Hatası

cancano

Decapat
İyi günler. Windows 7 olan bilgisayarımda önceden oynayabildiğim oyunlara bir gün girdiğimde 1-2 dk içinde mavi ekran hatası almaya başladım. Böyle olduğu için temiz kurulum yapıp Windows 10 Pro yükledim. Tekrar denediğimde yine aynı şekilde hata aldım. Normalde internette gezerken, film video izlerken yada internet üzerinden uygulamasız oyunlar oynarken mavi ekran sorunu almamaktayım. Ne zaman LoL, PUBG Mobile gibi oyunlara girsem 1 dk geçmeden mavi ekran hatası almaktayım.
2 gün ayrı ayrı minidump dosyalarını kaydettim. Onlar:

Ve Intel'den şöyle bir şey aldım, sistem özelliklerini gösteriyor sanırım.

Bu sorunun aynısını ben yaşıyorum. İnternette gezerken birşey olmuyor oyuna girdikten hemen sonra ekran çizik çizik oluyor ve garip bir ses çıkıyor inşallah bu sorun ikimizdede düzelir
Windows update ile güncellemeleri yükle. Atheros, GPU ve ses sürücünü güncelle.
BIOS güncelle.
Sistemde zararlı olabilir. Sağlam bir IS ile tarat.
IS ne demek ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows update ile güncellemeleri yükle. Atheros, GPU ve ses sürücünü güncelle.
BIOS güncelle.
Sistemde zararlı olabilir. Sağlam bir IS ile tarat.

Merhaba @claus . Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler. Ses sürücüsünü Realtek High Definition Audio ile güncelledim ancak Atheros ve GPU'mu nasıl güncelleyebileceğimi bilmiyorum. Acaba bir indirme linki var mıdır benim sistemim için?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı