Sadece Oyunlara Girince Mavi Ekran Verme Hatası

cancano

Decapat
İyi günler. Windows 7 olan bilgisayarımda önceden oynayabildiğim oyunlara bir gün girdiğimde 1-2 dk içinde mavi ekran hatası almaya başladım. Böyle olduğu için temiz kurulum yapıp Windows 10 Pro yükledim. Tekrar denediğimde yine aynı şekilde hata aldım. Normalde internette gezerken, film video izlerken yada internet üzerinden uygulamasız oyunlar oynarken mavi ekran sorunu almamaktayım. Ne zaman LoL, PUBG Mobile gibi oyunlara girsem 1 dk geçmeden mavi ekran hatası almaktayım.
2 gün ayrı ayrı minidump dosyalarını kaydettim. Onlar:

Ve Intel'den şöyle bir şey aldım, sistem özelliklerini gösteriyor sanırım.

O şekilde olmuyor, sistemden sisteme değişir yani bir genelleme yapılmaz.
Konu sahibi bunu yükleyip oluşan linki paylaşın.

İstediğiniz linki paylaşmışımdır umarım @claus

378436

Merhaba @claus . Dediğin gibi verdiğin dosyaları yükledim ancak AR8171 ile başlayan dosyanın kurulumunu yaparken yukarıdaki resimde gösterilen hatayı alıyorum neden acaba? Önce BIOS mu güncellemem lazım?

Ve birde verdiğin en son link "https://downloadmirror.intel.com/26042/eng/ME_Corporate_Win10_11.0.6.1193.zip " 404 not found hatası veriyor. Bunu da yapamadım.
Verdiğin linkler için tekrar tekrar çok teşekkür ederim.

@claus merhaba. Dediğiniz her şeyi yaptım şuana kadar. Bir tek bataryam olmadığı için BIOS güncelleyemedim. Ancak hala oyuna girdiğimde 2 dk içinde mavi ekran hatası alıyorum. Önce ekran biraz cızırdıyor ve titriyor sonra (1-2 saniye içinde) mavi ekran hatası alıyorum.

minidump: Minidump.rar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı