Çözüldü Sadece oyunlarda ses yükseliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Groxie

Decapat
Daha fazla  
Öncesinde hiçbir problem veya değişiklik yapmadığım bilgisayarda bugün oyunlara girince ani bir ses yükselmesi oluyor. Kulaklıkla ilgili olduğunu sanmıyorum zira kulaklıkla ilgili olsaydı ses normalde de yükselirdi. Spotify'dan müzik dinlerken veya YouTube'dan video izlerken hiçbir sıkıntı yok ancak herhangi bir oyuna girince anında ses büyük derecede yükseliyor. Bunun nedeni nedir ve nasıl çözerim?

Çözüm
DDU ile driverını kaldır WHQL sürümünü yükle. Bir de islemcini tam olarak soyle.
Hocam sorunu çözdüm. Ses iyileştirmeleri diye bir seçenek gelmiş. Otomatik olarak açık ayarlamış tabii ki Windows. Onu kapatınca sorun çözüldü. Aklınızda bulunsun.
Normalde sistem ayarları-kurtarma kısmında "önceki sürüme dön" diye bir seçenek varmış ancak muhtemelen sonraki güncellemelerde kaldırılmış. Şu an bende öyle bir seçenek yok.

Temiz kurulum son care sanırım hocam. Bu arada sistem ozelliklerin neydi?

DDU ile driverını kaldır WHQL sürümünü yükle. Bir de islemcini tam olarak soyle.
Hocam sorunu çözdüm. Ses iyileştirmeleri diye bir seçenek gelmiş. Otomatik olarak açık ayarlamış tabii ki Windows. Onu kapatınca sorun çözüldü. Aklınızda bulunsun.

Dosya Ekleri

• resim_2024-03-27_165417213.png
    resim_2024-03-27_165417213.png
    38,5 KB · Görüntüleme: 2
Çözüm

W11 kaynaklı demistim hocam aklınızda bulunsun sorun olursa kurcalayın bazı ayarları :) iyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı