Sadece SSD bilgisayarı hızlandırır mı?

Bjk21

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımın RAM'ı 1GB. Önce yurt dışından RAM sipariş ettim adam bana yanlışlıkla DDR4 göndermiş. Daha sonra bu hafta Trendyol'dan RAM sipariş ettim o da bilgisayara taktigimda ekrana görüntü gelmedi ve bende RAM'dan vazgeçtim artık. Ve bilgisayarım da çok kasıyor. Acaba sadece SSD alsam çözüm olur mu? Bilgisayarı ders çalışmak için ve internette gezinmek için kullanacağım.

Hocam anakartim Foxconn G41MXE buna uygun RAM ne kadar alsam çalışmıyor sebebi nedir sizce? Örneğin bu hafta Trendyol'dan sipariş ettim PC'ye taktım monitör açılmadı.

RAM'ler uyumsuz olabilir. Aynı MHz ve DDR değerine sahip olmalı diye biliyorum.

Hocam anakartim Foxconn G41MXE buna uygun RAM ne kadar alsam çalışmıyor sebebi nedir sizce? Örneğin bu hafta Trendyol'dan sipariş ettim PC'ye taktım monitör açılmadı.

RAM'ler uyumsuz olabilir. Aynı MHz ve DDR değerine sahip olmalı diye biliyorum.

O anakartta her DDR3 4 GB RAM çalışmaz, 2 GB DDR3 RAM'lerin tümü çalışır. 5GB RAM yapmayacaksanız 4 GB uyumlu bellekleri 2. almalısınız. Bu videonun açıklamasındaki RAM modelleri çalışır yalnızca;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosya açılmaları ve işletim sistemi önyüklemesi hızlanabilir fakat yüksek sistem gereksinimli oyun oynuyorsanız veya aynı anda çok fazla program kullanıyorsanız RAM de gerekir. Ben bile 4GB RAM ile işkence çekebiliyorum bazı oyunlarda.

Arkadaşlar bilgisayarımın RAM'ı 1GB. Önce yurt dışından RAM sipariş ettim adam bana yanlışlıkla DDR4 göndermiş. Daha sonra bu hafta Trendyol'dan RAM sipariş ettim o da bilgisayara taktigimda ekrana görüntü gelmedi ve bende RAM'dan vazgeçtim artık. Ve bilgisayarım da çok kasıyor. Acaba sadece SSD alsam çözüm olur mu? Bilgisayarı ders çalışmak için ve internette gezinmek için kullanacağım.

Kendim denedim HDD'den SSD'ye geçince 1 dakikada açılan Chrome 2-3 saniyede açılmaya başlamıştı eski bilgisayarımda. Bu gibi işlemler hızlanır fakat oyun performansı sitelerdeki kasmalar gibi şeyler etkilenmez.

Anakart marka model belirtin, CPU-Z programından SPD bölümünün ekran resmini atın.

CPU-Z.png

Geri
Yukarı