Sadece Timing değeri farklı olan RAM'lerde uyumsuzluk sorunu olur mu?

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarımdaki RAM ile almayı düşündüğüm RAM'in diğer tüm özellikleri aynı ama sadece bir fark var.
Bilgisayarımdaki RAM'de 11 - 13 - A1 yazıyor, almayı düşündüğüm RAM'de ise 11 - 12 - A1 yazıyor.
Bu farktan dolayı uyumsuzluk sorunu olur mu?

Bilgisayarımdaki RAM ile almayı düşündüğüm RAM'in diğer tüm özellikleri aynı ama sadece bir fark var.
Bilgisayarımdaki RAM'de 11 - 13 - A1 yazıyor, almayı düşündüğüm RAM'de ise 11 - 12 - A1 yazıyor.

Timing farkı gibi CL bile değil sanırım. Sorun olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. değer CL diğerleri timinge vs giriyor.
Peki bunun farklı olması uyumsuzluk sorunu yapar mı?
Şuan kararsızlıktan alamıyorum emin olmadan almak risk almak olur.

@William Butcher yardım edebilir misiniz?
Önerdiğiniz ram'de 11-12-A1 yazıyor ancak bilgisayarımdaki ram'de 11-13-A1 yazıyor.
Bu farktan dolayı uyumsuzluk olur mu yoksa gönül rahatlığıyla alabilir miyim?

Peki bunun farklı olması uyumsuzluk sorunu yapar mı?
Şuan kararsızlıktan alamıyorum emin olmadan almak risk almak olur.

@William Butcher yardım edebilir misiniz?
Önerdiğiniz ram'de 11-12-A1 yazıyor ancak bilgisayarımdaki ram'de 11-13-A1 yazıyor.
Bu farktan dolayı uyumsuzluk olur mu yoksa gönül rahatlığıyla alabilir miyim?

CPU-Z'den ekran görüntüsü atar mısın?

CPU-Z'den ekran görüntüsü atar mısın?

1687949892650.png

1687949941406.png

@William Butcher attım.
Zaten RAM'lerin geriye kalan özellikleri hep aynı şu an sadece etiketlerindeki Timing değeri farklı.

@Yener K. Hocam arkadaş bir RAM önerdi neredeyse bütün özellikleri bilgisayarımdaki ile aynı ancak sadece yukarıda gördüğünüz küçük fark var.
Bu RAM'ler sorunsuz çalışır mı?

Son düzenleme:
Tavsiye edilen RAM'in linki var mı? Mevcut olan 1600 MHz CL 11. Çalışma değeri ise 1333 MHz CL 9. Bir de cihaz laptop mu?

Bunlarda kolay kolay sıkıntı olmaz. Yine de az da olsa her farklı RAM için uyumsuzluk ihtimali vardır.

Geri
Yukarı