Sadece Valorant oynarken mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Hylshia

Femtopat
Daha fazla  
RAM
12 GB ddr3 4+8 gb
SSD veya HDD modeli
sandisk ssd plus 240 gb, WDC WD6400AVVS-63H0B hdd
Ekran kartı
r9 270x 2 gb
Anakart
H81H3-M4
İşlemci
i3 4130

Sadece Valorant oynarken yaşıyorum.
En başında oyunu açtığımda 2 dakika sürmeden ekran donuyor sesler kitleniyordu. Aç kapa yapmadan herhangi şekilde bilgisayarı kullanamıyordum. Ardından DDU ile ekran kartı driverlarını güvenli modda temizledim ve tekrar en güncelini kurdum. Sorun çözüldü gibiydi. 19.05.2022 tarihli .dmp dosyasından sonra yaptığım işlem budur.
Hata çözüldü diye düşünürken şimdi tekrar yaşadım ve ne yapacağımı bilmiyorum:)

Hemen tüm varyasyonları deneyip bilgi vereyim ^^
Hemen tüm varyasyonları deneyip bilgi vereyim ^^

İlk önce sadece kablo değişip aynı portu denedim daha sonra yeni kablo ve yeni portları denedim, daha sonra tekrar eski kullandığım kabloyu takıp diğer portları denedim. Her durumda aynı.
1653770220541.png

Son düzenleme:
O zaman diskin kendisinde arıza var.

Hadi 100 üstünde olsa diski değiştirin diyeceğim ama 1 hata için de diskinizi çöpe atmak yanlış olmaz mı?

Yani ben de öyle düşünüyorum. Siz hatayı bana iki DMP dosyasını da inceleyip mi söylemiştiniz yoksa sadece eski tarihli olana mı baktınız?

Ben iki dump dosyasına da baktım. İki dosyaya göre konuştum.

Bilmiyorum şimdi elden ne gelir? Hatayı tekrar verecek mi onu da bilmiyorum.
Bilmiyorum şimdi elden ne gelir? Hatayı tekrar verecek mi onu da bilmiyorum.
Bu sabah tekrar oldu ama mavi ekran vermedi. ekran dondu oyunda sesler gelse de ben sesli sohbet kullanamıyordum. control+shift+windows+B kombinasyonu da işe yaramıyor. ben de reset attım. Tekrarlamadı

Son düzenleme:
DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyip, aşağıdaki bağlantıdan en son WHQL sürümü kurun.

HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan gerçekleştirin. Sonuçlara ek olarak Health sekmelerini paylaşın.

Hocam dediğinizi yaptım. Kırmızı bölme oluşmuyor kesinlikle. Ama görseldeki turkuaz işaret var. Harddiskte bir tek. Port ve kablo değişip denedim bir fark yaşanmadı.
DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyip, aşağıdaki bağlantıdan en son WHQL sürümü kurun.

HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan gerçekleştirin. Sonuçlara ek olarak Health sekmelerini paylaşın.
Hocam onu da yaptım. Güvenli modda temizledim ddu ile ve kurdum driveri.

Dosya Ekleri

• 1653746805860.png
    1653746805860.png
    121,6 KB · Görüntüleme: 18
  • 1653735880463.png
    1653735880463.png
    83,3 KB · Görüntüleme: 6
  • 1653735840993.png
    1653735840993.png
    78 KB · Görüntüleme: 12
WDC diskin Error Scan sonuçları da yeşildi değil mi? Interface CRC Error Count hatası disk veya anakart arızası ile ilgili de olabiliyor fakat sadece 1 defa yaşanması ne derecede mühim bilemiyorum. Farklı bir sistemde diskinizi deneme şansınız var mı? Ek olarak HD Sentinel ile Genel Bakış ve S.M.A.R.T verilerini paylaşın.

WDC diskin Error Scan sonuçları da yeşildi değil mi? Interface CRC Error Count hatası disk veya anakart arızası ile ilgili de olabiliyor fakat sadece 1 defa yaşanması ne derecede mühim bilemiyorum. Farklı bir sistemde diskinizi deneme şansınız var mı? Ek olarak HD Sentinel ile Genel Bakış ve S.M.A.R.T verilerini paylaşın.
Aynı ifadeleri kullanıcının ilk açtığı konuda da kullanmıştım. Hem de tamamını hocam.

Neden konu sahibi acaba eski konu üzerinden devam etmek yerine yeni konu açıyor?

Geri
Yukarı