Safari Güçlü parola oluşturmayı devre dışı bırakma

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Modem arayüzüne her girdiğimde benim için otomatik parola oluşturmaya çalışıyor. Bunu sadece 192.168.1.1'de nasıl devre dışı bırakabilirim?

1681757717909.png

Modem arayüzüne her girdiğimde benim için otomatik parola oluşturmaya çalışıyor. Bunu sadece 192.168.1.1'de nasıl devre dışı bırakabilirim?

Eki Görüntüle 1744112
Aşagıdaki adımları takip edebilirsiniz.
  1. Safari tarayıcısını açın.
  2. "Safari" menüsünden "Tercihler"i seçin.
  3. "Parolalar" sekmesine gidin.
  4. "Güçlü parola oluşturma" seçeneğinin yanındaki onay işaretini kaldırın.
  5. Modem arayüzüne girmek için kullandığınız 192.168.1.1 adresine gidin.
  6. Kullanıcı adı ve parolanızı girin.
  7. Safari size parola kaydetmek isteyip istemediğinizi sorarsa, "Hayır"ı seçin.
  8. Modem arayüzünden çıkın ve Safari tercihlerindeki "Güçlü parola oluşturma" seçeneğini tekrar etkinleştirin.
Bu şekilde Safari, sadece modem arayüzüne girdiğinizde güçlü parola oluşturma özelliğini devre dışı bırakacak ve diğer sitelerde kullanılmaya devam edecektir.

Aşagıdaki adımları takip edebilirsiniz.
  1. Safari tarayıcısını açın.
  2. "Safari" menüsünden "Tercihler"i seçin.
  3. "Parolalar" sekmesine gidin.
  4. "Güçlü parola oluşturma" seçeneğinin yanındaki onay işaretini kaldırın.
  5. Modem arayüzüne girmek için kullandığınız 192.168.1.1 adresine gidin.
  6. Kullanıcı adı ve parolanızı girin.
  7. Safari size parola kaydetmek isteyip istemediğinizi sorarsa, "Hayır"ı seçin.
  8. Modem arayüzünden çıkın ve Safari tercihlerindeki "Güçlü parola oluşturma" seçeneğini tekrar etkinleştirin.
Bu şekilde Safari, sadece modem arayüzüne girdiğinizde güçlü parola oluşturma özelliğini devre dışı bırakacak ve diğer sitelerde kullanılmaya devam edecektir.
Daha farklı bir şekilde çözdüm. Önce 192.168.1.1'e girdim. Kayıtlı parolalar olduğu için bu adrese tanımlı tüm parolaları sildim. Daha sonra siteye girdiğimde benden bu sitenin parolasını kaydedip kaydetmemek istediğimi sordu ve bu site için asla seçeneğini seçtim. Artık güçlü parola önermiyor.

Daha farklı bir şekilde çözdüm. Önce 192.168.1.1'e girdim. Kayıtlı parolalar olduğu için bu adrese tanımlı tüm parolaları sildim. Daha sonra siteye girdiğimde benden bu sitenin parolasını kaydedip kaydetmemek istediğimi sordu ve bu site için asla seçeneğini seçtim. Artık güçlü parola önermiyor.
Sorununuzun çözüme ulaştıgına sevindim :)

Geri
Yukarı