Safra reflüsü kötü bir hastalık mıdır?

Doğru söylüyor reindi gastro ile iç hastalıklarının protokol basamakları aynı hatta istek kağıtlarına bakarsanız gastroenterolojinin ilk başında iç hastalıkları uzmanı yazar sonra gastroenteroloji doktoru yazar.

İkincisi olarak gastronun yatış yetkisi yoktur acil üzerinden dahiliyeden yatış listesine aracı olabilir ama yatış yapamaz. Dahiliye doktoru seni yatırmak istersen hemen yatırır ister geriatri ister beslenme mama isterse endokrin istediği serviste hemen yatışını yapar.

Gastroentoroloji doktorlarının genel poliklinik yetkileri yoktur iç hastalıkları poliklinik doktorlarının aksine.
Dahiliyeden işlemlerin yapılması daha iyi çünkü gastroya randevu çok zor alır ama dahiliyeden en geç 2 hafta içinde tekrar alır.

Gastro doktorunun kaşeli ve imzalı diploma tecil nosu olmayan bir kağıt olmadan sıra ve randevu kontrol almanız zordur randevu sisteminden.

Gelmiş yine işimin piri hocam :D hoş geldiniz

Yahu hocam bende bu hastalığı çekiyorum ve bu forumda 1 kişi ile de görüştüm oda aynı hastalıktan muzdarip o da benim gibi gastroya gitmiş dahliye yönlendirmiş. O iyileşmiş bakalım benim sonum ne olacak

Artı olarak gastroya direk randevu alamıyorsun takip gerektiren hasta olarak işaretlemesi gerekiyor seni safra reflüsü benim bildiğim iyileşen bir hastalık değildi?

@Kanavig çözümü basit aslında midenin antrum bölgesinde kapakçık var. Endoskopik pilor revizyonu olacaksın kapakçığı düzeltecekler hem de ameliyat olmadan en az riskli şekilde bunu yapabilir doktor.

Böylelikle mide içeriğine safra sıvısı girip tahriş edip reflü yapmaz ve ödem zamanla iyileşir.

@Kanavig çözümü basit aslında midenin antrum bölgesinde kapakçık var. Endoskopik pilor revizyonu olacaksın kapakçığı düzeltecekler hem de ameliyat olmadan en az riskli şekilde bunu yapabilir doktor.

Böylelikle mide içeriğine safra sıvısı girip tahriş edip reflü yapmaz ve ödem zamanla iyileşir.
Hocam bilgili misiniz bu konuda ? Ve sanırsam bunu devlet Hastaneleri yapmıyor sanki fiyatini öğrenmek isterdim şahsen öğrenci adamım .Bu ülkede sağlıkta para arkadaş

@Kanavigg tıp fakültelerinde yaptırabilirsin yeşil kart veya aileden olan bir sigortan varsa tahmini 5 bin TL'yi geçmez ki gastroskopi ve kolonoskopi +biyopsi ve boyama dahil 2000 ile 2500 TL tutuyor.

Devlet hastanesinde değil de eğitim araştırma hastanesine gidip yaptırabilirsin tabii doktor bunu isteyecek ve şüphesine göre işlemi yapacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı