Sağ el uyumlu mouse vs simetrik mouse

Xertenrayo

Decapat
Merhabalar. Gloriorus model D ve model O arasında kaldım. Model O simetrik, model D ise sağ el uyumlu ergonomik bir mouse. Şu an HyperX PulseFire Core modelini kullanıyorum simetrik bir mouse. Bundan önce de hep simetrik mouse kullandım şimdi model D alırsam sıkıntı olur mu hissiyat olarak? Adeks'te sağ el ergonomik bir mouse kullanmıştım SteelSeries markaydı ve çok değişik gelmişti ama aylar önce olduğu için hissiyatını tam hatırlamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl tutuyorsun fareyi? Simetrik fareler "palm" tutuşa pek gelmiyor, diğerleri için biçilmiş kaftan. Fingertip/claw tutuyorsan gene simetrikten yürü bence, madem alışkınsın. Model D biraz büyükçe. Razer Viper'ı da düşün bence, tüy gibi bi şey, üstelik kevgire benzemiyor.

Nasıl tutuyorsun fareyi? Simetrik fareler "palm" tutuşa pek gelmiyor, diğerleri için biçilmiş kaftan. Fingertip/claw tutuyorsan gene simetrikten yürü bence, madem alışkınsın. Model D biraz büyükçe. Razer Viper'ı da düşün bence, tüy gibi bi şey, üstelik kevgire benzemiyor.

Uzunluk ve genişlik olarak aynı neredeyse model D ve model D. Model D biraz daha yüksek sadece.

Pençe şeklinde tutuyorum. Ağırlık olarak glorious 68 razer viper 69 gram fark yok. Çoğu kişi zamanında zowie ec2-a öneriyorlardı ec2-a da sağ el uyumlu bir mouse belki fark ediyodur diye model d düşünüyorum. Deliklerse çoğu yerde okudum hissiyatta bi fark olmuyormuş hissetmiyorsun delikleri o yüzden sıkıntı yok hassas bir mouse ama dikkatli kullandığım için sıkıntı değil.
Söylemeyi unutmuşum glorious model o- da küçük hali. Şuan kullandığım hyperx pulsefire core modeliyle neredeyse aynı hatta daha küçük. Pulsefire core da elime tam oturuyor. model o- tercihi de yapabilirim

Son düzenleme:
Aklımda Model 0- kalmış o zaman, ondan küçük/büyük dedim. Siz bilirsiniz tabi. Fakat fare gibi sürekli kumaş/plastik bir yüzeye sürtünen bir parçada toz birikecektir. Misal, yeni fare alırsınız, bir hafta içinde skatezlerin kenarlarında hemen toz birikir ya. Daha üstteki deliklerden girecek olanlar var.

Sitesinde temizlemesi çok kolay herhangi bir "Air canister" kullanın demişler. Fön makinesiyle de olur herhalde soğuk hava modu var benim fön makinesinin. Skatezleri de g-skates adını verdikleri skatezleri kullanmışlar. "Mousepadinize takılmayan yuvarlak kenarlar sayesinde fareniz buzdaki bıçaklar gibi kayar" tanımını kullanmışlar. Biraz araştırdım baya iyi skatezlermiş. Mousepadim de HyperX Fury mousepad baya kaliteli o yüzden sıkıntı diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı