Çözüldü Sağdaki slota RAM takınca görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Furkan1978

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 ay önce RAM'e Overclock yapmak istedim ama elimdeki PC iyi değildi. RAM'i 8 GB DDR3 1333 MHz'di. BIOS'a girdim orada 1333'ten sonra 1600 de vardı ben onu seçtim PC kapandı açıldı ve görüntü gelmedı. RAM'i çıkarttım görüntü geldi. Sağda olan slota RAM takınca görüntü gelmiyor ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemci soğutucuyu aşırı sıktıysan bu sorun olabilir. Soğutucuyu sök, işlemciyi sök. İkisini de yeniden tak. Soğutucuyu aşırı sıkma.
Aynı sorun benim ASUS 550 jk modeli laptopdada oldu. Sorun tamamen işlemciden kaynaklanıyor. İşlemcin bir şeykilde kısa devre yapmış maalesef bunu anlayan servis sayısı çok az. Değişebilir mi bilmiyorum ama ekran kartı chipset rebealing gibi bir şey işlemciye de yapılıyor mu bilmiyorum.

Sadece o degil. Örnegin 1. Slota RAM takili iken calisiyor yani tek o slota takinca 2 RAM da calisiyor ama 2. slota takinca goruntu gelmiyor. Yani sadece 2 RAM takinca degil 2. slota takinca hiçbir zaman goruntu gelmiyor.

Çözüm buldun mu acaba?

Aynı sorun benim ASUS 550 jk modeli laptopdada oldu. Sorun tamamen işlemciden kaynaklanıyor. İşlemcin bir şeykilde kısa devre yapmış maalesef bunu anlayan servis sayısı çok az. Değişebilir mi bilmiyorum ama ekran kartı chipset rebealing gibi bir şey işlemciye de yapılıyor mu bilmiyorum.
Yapılabiliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı