Sağlam (Kurtarma Bölümü) silersek ne olur?

omerfaruk_020

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, Windows'un kurulu olduğu yer bana yetmiyor ve genişletmek istiyorum fakat arada Sağlam (Kurtarma Bölümü) var, o yüzden genişletemiyorum. Sorum şu, bunu silersem ne olur veya bunu silmeden bu 2 diski birleştirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
500 MB civarlarında hiçbir etkisi olmayacaktır kurcalamayın onu, Windows kurarken onu kendi ayırıyor.

Etkisi olmayacağını bende biliyorum fakat benim harddisk top: 320GB bir tarafta 200GB Windows'un kurulu olduğu yerde 100GB var. Ben bu 100GB ile 200GB'ı birleştirmek istiyorum. Ama araya o 500 MB yer girdiği için olmuyor bunu nasıl düzeltebilirim?

Format atmadan önce komut istemcisine gelip.

diskpart
list disk
select disk 0 ya da HDD hangi diskse o disk.
clean

bu komutlarla, tüm herşey silinmiş olur ve seçeneklerde sadece 1 tane disk olur.

Demek istediğiniz şeyi anladıysam çok basit boş olan diskinize sağ tıklayıp birimi sil deyin ve Windows'un kurulu olduğu birime sağ tıklayıp birimi genişlete basın ve gerisi çok kolay

Demek istediğiniz şeyi anladıysam çok basit boş olan diskinize sağ tıklayıp birimi sil deyin ve Windows'un kurulu olduğu birime sağ tıklayıp birimi genişlete basın ve gerisi çok kolay

Onu biliyorum fakat arada bir disk olmadan olması gerekiyor işte o 500 MB yer aralarına giriyor

Format atmadan önce komut istemcisine gelip.

Diskpart
List disk
Select disk 0 ya da HDD hangi diskse o disk.
Clean

Bu komutlarla, tüm her şey silinmiş olur ve seçeneklerde sadece 1 tane disk olur.

Eğer format ile çözülecekse format atmayı bilmiyorum eğer düzgün anlatabilen bir rehber video varsa atabilir misiniz

Onu biliyorum fakat arada bir disk olmadan olması gerekiyor işte o 500 MB yer aralarına giriyor

Eğer format ile çözülecekse format atmayı bilmiyorum eğer düzgün anlatabilen bir rehber video varsa atabilir misiniz
İlk olarak bu rehberi uygulayacaksınız, bir USB belleğiniz olmalı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonra bunları takip edecek ve kuracaksınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İlk olarak bu rehberi uygulayacaksınız, bir USB belleğiniz olmalı.

Sonra bunları takip edecek ve kuracaksınız.

Fakat benim anakartım eski bir anakart yani UEFI olmayabilir yinede teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı