Sağlam lisans Windows 11 anahtarı yanlış Gmail adresine gitti

Yanlış e-posta girilmiş. Muhtemel kayıtlı değil. Kayıtlı olsa bile e-postaya giden kişinin o kodu kullanma ihtimali çok düşük. "AA benim epostama bedava Windows keyi gelmiş aktifleştireyim bari" Demeyecek herhal.
O tür bi durumda yardım edebiliyorlarsa etmeliler bence de hocam. En kötü ihtimal için dedim ben.

Kullanıcı hatası olabilir. Parası ödenmiş bir şey. Mesafeli satış sözleşmesini oku daha iyi anlayacaksın ne demek istediğimi.
Sözleşmeyi az önce indirip okudum.Ve @Pwieh hocama katılıyorum.

Yanlış e-posta girilmiş. Muhtemel kayıtlı değil. Kayıtlı olsa bile e-postaya giden kişinin o kodu kullanma ihtimali çok düşük. "AA benim epostama bedava Windows keyi gelmiş aktifleştireyim bari" demeyecek herhal.

Biraz sağlam Lisans'ın insiyatifine kalmış bir şey bence, bu sorunu düzeltedebilirler kullanıcı hatası deyip konunun üstünü örtedebilirler.

Kullanıcı hatası olabilir. Parası ödenmiş bir şey. Mesafeli satış sözleşmesini oku daha iyi anlayacaksın ne demek istediğimi.
Burada hatalı kesinlikle kullanıcı. Satıcı zorunda değil. Burada memnuniyete dayalı olarak yaparsa iadeyi ya da düzeltirse o şirketi bağlar fakat yanlış girdiğinden dolayı iade etmezlerse kesinlikle haklılar. Sözleşmede sen hatalı girdin düzeltelim diye bir madde yok. Nereden uyduruyorsun. Her yanıta aynı metni yazmışsın zorunda şeklinde. Değiller.
Hatta Sağlam Lisansta bak ne yazıyor.

Sipariş edilen üründeki hata müşteri kullanımından kaynaklı ise veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmamaktadır.

Hatta o savunduğun o mesafeli satış sözleşmesinde de bir madde var okumadıysan,

MADDE 14 – CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL/HİZMETLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım, dijital lisans ve programlardır.

Tabi ki burada son kararı yine satıcı söyleyecektir.

Son düzenleme:
Yanlış yazdığın Gmail kayıt edilmediyse o kayıtı üstüne al. Sonra tekrar gönderin gelmedi maile yaz.

Boşuna bir yığın tartışma yapılmış. Bu arkadaşın dediği en mantıklısı. Maili kendi üzerinize alın alınmadıysa. Eğer alındıysa yarın desteğe yeni mail verin tekrar yollarlar.

Boşuna bir yığın tartışma yapılmış. Bu arkadaşın dediği en mantıklısı. Maili kendi üzerinize alın alınmadıysa. Eğer alındıysa yarın desteğe yeni mail verin tekrar yollarlar.

Tartışma olması için açılmış bir konu zaten. Fikir ayrılığı her zaman olacak bir şey. Mail kayıtlı değil mi onu da bilmiyoruz. Ama bu durum sağlam lisansın insafına bağlı. Kullanıcı sözleşmesinde iade hakkı olacağı yazıyor. Fakat doğru mu değil mi bilmiyoruz.

Mesafeli satış sözleşmesinde, istisna durumlar vardır. Siz açıp okuyun önce.

Diyeceksiniz ki, ürün alıcıya ulaşmadı.
Alıcı sorumluluğunu yerine getirmiş, parasını ödemiş.
Satıcı da sorumluluğunu yerine getirmiş, ürünü , alıcının yazdığı mail adresine göndermiş.
Sorun var mı, yok.

Tamamen kullanıcı hatası. Firma, müşteri mağdur olmasın diye gönderirse de tamamen, müşteri memnuniyeti içindir. Zorunluluk değil.

Keyi başka biri kullanmamış. Para ödenmiş. Para iadesi bari olsa tamam diyeceğim. Ama parası ödenmiş bir şey. Mesela sen Retail key parası ödüyorsun ama kullanamıyorsun. Anladın mı?
Teknosa'dan İphone alıp sonra çöpe atıp "ama hiç kullanamadım, yenisini verin" demekle eşdeğer la bu! Adam satıp teslim etmişse sorumluluğun gerisi sana aittir, sadece içinden koparsa yardım eder. Garanti demek satılan ürünun kullanıcı hatasından bağımsız hataları veya tahahhüt ettiği şeyi karşılayamamasını telafi etmektir. Gerisi kullanıcıya ait.

Geri
Yukarı