Sağlam Ve Ücretsiz Anti-Virus Önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Windows XP ile uyumlu Avast ve AVG kaldı bildiğim kadarıyla. Bu ikisinin sistem gereksinimlerini incelersin ve ona göre karar verirsin artık. Anti-malware olarak da Malwarebytes Anti-Malware vardı Windows XP ile uyumlu olarak galiba.

Comodo da varmış Windows XP ile uyumlu olarak.

XP için umut kesildi gibi bir şey. Ücretsiz tavsiye etmediğimi biliyorsun herhalde. Ona rağmen Panda veya Avira'yı biraz daha güvenli olsun diye kurabilirsin. Etiket işe yaramamış. Gezerken gördüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Avira, AVG ve diğer AV lere göre daha az işlemci kullanır. Ayarları manuel de ayarlayarak sistemi yettirebilirsin fakat XP ile uyumlu mu bilmiyorum.

@AkilGuNdoGaN Xp ye spy programları bile desteğini kesti içiniz rahat olsun :cool: Şaka bir yana sürekli ve kişisel kullanım yapmayacaksanız yüklememenizi ve şüphelenince arada combofix ile taratmanızı tavsiye ederim. Onun dışında illa ki olsun diyorsanız avast ücretsiz kafidir.

XP'den başka sistemleri kurduğumda driver hatası alıyorum. Mecburen o zaman onboard başlatıyorum. O şekilde de iyi olmuyor. Benim değil dediğim gibi babama okuldan vermişler. Okul ağı virüs kaynıyor mecbur yüklemem lazım.

Comodo Internet Security kuracağım. Daha verimli olması için özel ayarları varmış. Nasıl yapacağım bu ayarları? Cevap bekliyorum. @Murat5038 , @THE_MILLER , @Türkçesever

Comodo Internet Security kuracağım. Daha verimli olması için özel ayarları varmış. Nasıl yapacağım bu ayarları?
Comodo'da ayar yapmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Programı fazla inceleme fırsatı bulamadım. Yüklememle kaldırmam bir oldu zaten. Zemana ile tarama yapıyordum. Birkaç tarayıcı zararlısı buldu. Tarayıcı zararlısını silerken "Zam.exe, Google Chrome'un ayarlarıyla oynuyor, engellemek istiyor musunuz?" gibisinden bir yazı çıktı. Ben de onayladım. Bir baktım, meğer Zemana'ymış. Comodo'yu kaldırdım bilgisayardan. Sonra Google Chrome'da çeşitli problemler yaşamaya başladım. Galiba Comodo, DNS ayarlarıyla oynamış ve DNS'yi ise Comodo DNS olarak değiştirmişti. Tarayıcı biraz yavaştı ve DNS ile ilgili hatalar veriyordu. Aklıma forumda konusu bulunan Complete Internet Repair geldi. Zaten bu tür ayarlarla oynamayı fazla sevmiyorum. İlk işim yükleyip kullanmak oldu bugün. Kaç gündür sıkıntı yaşıyorum sonuçta. İlk gözlemlerime göre şu anda Google Chrome hızlandı ve hatalar vermiyor. Bilgisayar da rahat, ben de rahatım.
Siz siz olun, kalitesiz güvenlik yazılımları kullanmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı