Sağlığı düşen SSD garanti kapsamına girer mi?

SiyahLotus

Hectopat
Merhaba merak ettim de, örnek veriyorum SSD sağlığı 1 yılda %70'e kadar düştü, garantiye göndersem yenisini gönderebiliyorlar mı veya tamir edebiliyor mı?

Okuma yazma hızında vaadedilen performansı sağlamıyorsa kabul etme olasılıkları var. Benim SSD'yi yeni aldığım dönemlerde okuma yazma hızı absürt bir şekilde diplere düşüyordu ama sağlıklı gözküyordu. Garantiyi aradığımda gönderebileceğimi söylemişlerdi. Ben de sorun devam ederse göndereceğim dedim. Sorun kendiliğinden çözülmüştü. Bence okuma yazma hızı cihazın satışı esnasına vaat edilenle uyuşmuyorsa garanti kapsamına girer. Eğer durum böyleyse yapman gereken garanti firmasına ulaşıp okuma yazma hızı yerlerde SSD tam performansta çalışmıyor, tarzı şeyler söylemek.

CrystalDiskInfo'da gördüğünüz SSD sağlığı zaten o SSD'nin garanti edilen ömrüne göre oranlanıyor yani gerçek sağlık değerleri değil, eğer gerçekten bir bozukluk yoksa SSD'de sırf bu nedenle SSD değiştirmezler.

WD Blue M.2 SSD'ye sahibim 11 ayda sağlığı %98'e düştü normal mi? Ve CrystalDiskMark sonuçları nasıl sizce?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25 KB · Görüntüleme: 38
WD Blue M.2 SSD'ye sahibim 11 ayda sağlığı %98'e düştü normal mi? Ve CrystalDiskMark sonuçları nasıl sizce?
%98 dediği gerçek SSD sağlığı değildir hocam sadece SSD'nin vaadedilen ömrünün kaçta kaçını tamamladığıdır ve kaliteli SSD'ler (WD kalitelidir) bu vaadedilen ömrü çok rahat 10'a katlayabilirler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
%98 dediği gerçek SSD sağlığı değildir hocam sadece SSD'nin vaadesilen ömrünün kaçta kaçını tamamladığıdır ve kaliteli SSD'ler (WD kalitelidir) bu vadedilen ömrü çok rahat 10'a katlayabilirler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Haa şimdi anladım çok teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı