Sağlık bakanı olsaydınız istifa eder miydiniz?

benveflütümle

Hectopat
Makaleler
1
Bazen düşünüyorum, herhalde kesin istifa ederdim. Şimdi bi' düşünün: Siz Sağlık Bakanı'sınız, neredeyse tüm gün virüsün yayılmasını nasıl engelleyeceğinizi düşünüyorsunuz. Sonra halk gelip sanki virüs yokmuş gibi dışarıya çıkıyor, virüs ile dalga geçiyor, hatta bazıları inanmıyor bile... İnanın parasını falan boş verip söve saya istifamı verirdim. Peki ya siz? Siz istifa eder miydiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
O koltuğa oturan insanlar rahat ve sorunsuz günler geçirmek için değil, bu tarz ekstrem durumlarda halkı yönetmek ve yönlendirmek için oturuyor. Bakın insanlar düşündüğünüz kadar zeki varlıklar değiller. Bazen bir şeyin ciddiyetini anlamak için illa onu en ağır şekilde geçirmeleri ve atlatmaları gerekiyor. Eğitimsiz kesimde bu daha fazla olur. Herkesin iyiliği için konulan kurallara uymak yerine kendi kurallarını uygulamaya çalışırlar.

İstifa edecek bir şey yok. Bilim Kurulu adına TV'ye çıkan kişi bile ''evet AVM'ler açılacak ama açılır açılmaz kapısına gidenler aklını kullanmıyordur'' (kibar tabiriyle) anlamına gelen daha yumuşak cümleler kurdu.

1 Haziran'da spor salonları açılacak. E açılacak diye gitmek zorunda mısın? Yeme kardeşim 2 ay, yiyorsan da evde yap sporunu. Ben gitmeyeceğim mesela. Verdiğim para yanarsa yansın, süre geçerse geçsin. Devletin açıyor olması senin gitmen gerektiği anlamına gelmiyor. Kendini önce sen düşüneceksin.

Devletin yavaştan hayatı normalleştirmeye çalışması gayet doğal. Cepten yiyen biriyseniz tükenirsiniz :)

Son düzenleme:
Yani o zamana kadar tıp eğitimi almış olurdum. Yani üzerimde çok fazla baskı olmazdı. İstifa etmezdim. İstifa etseydim, yeni bakan gelene kadar ortalığın karışma ortalığı var.

Geri
Yukarı