Sağlık kategorisi gerekli mi?

Bu bölüme yazanlar, genellikle, yaşı küçük arkadaşlarımız oluyor. Bu arkadaşlarımız ailesine ya da arkadaşlarına söylemekten çekindiği konuları buraya yazıyorlar genelde. Buradan aldıkları tavsiyeler onlar için önemli olabiliyor. Verilen tavsiyeler genellikle ailene danış ya da doktora git olsa bile bu cevaplar o arkadaşlarımız açısından oldukça önemli. Bütün bunları da göz önünde bulundurmak lazım.

Ben başıma gelip çözülen rahatsızlığın çözümünü bile söyleyemem belki adamın o ilaçlara alerjisi var, belki bende uygulanan yok onda uygulanınca işe yaramayacak gibi gibi.

Doktor olsa bile temel şeylere cevap verebilir zaten, büyük bir şey olduysa ona doktor da cevap veremez sanaldan, görünmesi gerekir.

Bu korona döneminde rahatsızlandım Online dontorlara sordum birkaç çözüm önerdi ama kesinllikle doktora gitmemi söyledi. Yani doktorlar bile yüz yüze olamdan kesin bir cevap vermiyor çünkü hastanede şüphelenilen hastalıkla iligli bir sürü test yapıyorlar ve öyle koyuyorlar tanıyı.

Sağlık her şeyden önemli mesela herhangi bir yerinde ağrı vardır başkası bir ilaç kullanmıştır ona iyi gelmiştir sen onu önerirsin kullan dersin o insanda yan etki yapar sağlığından olur bu çok tehlikeli bir şey ne olursa olsun buraya ya da başka yere yazmadan önce doktora gidilmesi lazım.

Bence kategori başlığı "Sağlıklı Yaşam" olarak değiştirilip diyet, zayıflama, egzersiz, yaşam rutini, basit hastalıklarda yapılması gerekenler, ilk yardım gibi danışma konularına ve hastalıklar hakkında kısa yazılara izin verilmeli.

Bazı zamanlar sağlık kategorisinde cidden merak edilen soruların cevaplandığını görüyorum. Yani olması iyi bir şey bence. En azından kızlarsoruyor gibi bir siteye bilgi için maruz kalmayabilirsin.

Size kalsa forum baştan aşağı değişecek.

Ben bilgim yoksa cevap vermiyorum. Mesela arkadaşın birinin kanı pıhtılaşıyormuş. Ben de K vitamini tüketip bir kardiyoloğa görünmesini söyledim.

Acil durumlar da olabilir. Her şey için doktora gidemeyiz. Mesela geçen günlerde kolumda bir çizik olmuştu. Kolonya ile pansuman edilip edilemeyeceğini sormuştum. Batikon sürülmesi söylendi.

Bu tür küçük şeyler de olsa yararlı bir kategori olduğunu düşünüyorum. Yöneticilerin yanında şu bu gereksiz diye yargılamak haddimize düşmez bence.

Son düzenleme:
Size kalsa forum baştan aşağı değişecek.
Yöneticilerin yanında şu bu gereksiz diye yargılamak haddimize düşmez bence.
Eleştiri yapmamız için rütbemizin mi olması gerekiyor? Burası özgür bir ortam, saygı çerçevesinde istediğimiz eleştiriyi yapabiliriz diye biliyorum.

Geri
Yukarı