Sağlık konusunda Kingston A2000 vs Samsung 860 Evo

250254

Kilopat
Merhaba SSD alacağım ortalama 600 TL bütçem var benim için hızdan önce sağlık önemli en az 5 yıl problem çıkarmayacak SSD arıyorum. Bu yazdığım SSD'lerden hangisini tavsiye edersiniz? Ya da bütçem içerisinde başka önereceğiniz SSD var mı?

Önceliğim veri yazma garantisi.

Son düzenleyen: Moderatör:
GB'a göre TBW değeri değişiyor, bari onu da söyleseydiniz.
A2000 500 GB = 350 TBW
860 Evo 500 GB = 300 TBW
A2000'in veri yazma garantisi 860 EVO'ya göre 50TB daha fazla.
Ayrıca biri M2 diğeri Sata SSD.

Tabiki 860 EVO. Hatta Technopat'ın sağlamlık testini izlemenizi tavsiye ederim. Sanırsam 7 videoluk bir seri. Sonuncusu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TBW olarak Patriot burst en yüksek değere sahip. Bazen kağıt üzerindeki veriler pek tutarlı olmuyor kullanıcı yorumlarını öğrenmek istedim.
Tabii ki 860 Evo. Hatta Technopat'ın sağlamlık testini izlemenizi tavsiye ederim. Sanırsam 7 videoluk bir seri. Sonuncusu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam Samsung kendini kanıtladı. Fakat bu Pro modeli. Ayrıca Technopat sistem tavsiyeleri bölümünde SSD olarak Toshiba TR 200 önerilmişti ben ve benim gibi alanların çoğu şikayetçi.
O yüzden asıl kullanıcı yorumlarına göre karar vermek istedim

Teşekkürler.

Son düzenleme:
TBW olarak Patriot burst en yüksek değere sahip. Bazen kağıt üzerindeki veriler pek tutarlı olmuyor kullanıcı yorumlarını öğrenmek istedim.

Tamam Samsung kendini kanıtladı. Fakat bu Pro modeli. Ayrıca Technopat sistem tavsiyeleri bölümünde SSD olarak Toshiba TR 200 önerilmişti ben ve benim gibi alanların çoğu şikayetçi.
O yüzden asıl kullanıcı yorumlarına göre karar vermek istedim

Teşekkürler.
Tabi 5 yıl boyunca bol yazma işlemli iş yapacaksanız 860 PRO, rendering veya databaseler gibi sequential read ağırlıklı iş yapacaksanız da NVMe SSDler en mantıklısı. Ama çoğu ev kullanıcısı NVMe hızlarından pek yararlanamaz, PRO değil EVO SSD'lerin bile kullanım ömrünü bitirene kadar bilgisayarını değiştirmeleri gerekir zaten.

Normal kullanıcı için maksimum 860 EVO (veya WD Blue 3D, MX500) yeterli olur. Controller'ı ve genel kalite olarak alabileceğin en iyi SATA SSD'lerden biri zaten. Bu bütçe bir NVMe olan A2000'den daha mantıklı bence. Kabloyla uğraşmak istemiyorsan M.2 SATA için de aynı 3 model iyi fakat MX500 bu formatta diğerlerine göre biraz daha ısınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı