Sağlık okumak

Kardeşim şu an 11. sınıfım. Bize sonuncu ATT'ler olduğumuz söylendi, yani bir sene arkamızdan gelenler hemşire yada ATT olamayacaklar. Ebe yardımcısı vs. Sen galiba sonuncu sınıfsın, KPSS'yi kazanırsan kesin gir bence, hala yer varken. İş şartları konusunda pek bir fikrim yok ama. Stajda görmüşsündür zaten, iş benim hoşuma gidiyor. Eğer sende öyle düşünüyorsan kesinlikle ilerle bu yönde.

Bu sene haziranda mezun oldum , geçen sene girdiğim kpssden 83 puan almıştım an itibari ile de türkiye taşkömürü müdürlüğüne sağlık memuru olarak atandım .
fakat benim kpss puanım bölümüm içinde gerçekten iyiydi ( 210. sıradaydım ) . Ama sana bundan sonra att olmanı önermem , geleceği çok kapalı bir meslek .. Eğerki şuan 8. sınıfsan ve attliği düşünüyorsan kesinlikle vazgeç :)

Bu sene haziranda mezun oldum , geçen sene girdiğim kpssden 83 puan almıştım an itibari ile de türkiye taşkömürü müdürlüğüne sağlık memuru olarak atandım .
fakat benim kpss puanım bölümüm içinde gerçekten iyiydi ( 210. sıradaydım ) . Ama sana bundan sonra att olmanı önermem , geleceği çok kapalı bir meslek .. Eğerki şuan 8. sınıfsan ve attliği düşünüyorsan kesinlikle vazgeç :)

Hocam şuan 11. sınıfım. Sana bir sorum olacak. Kpss'den kaç puan işe girmeme yeter ?

Hocam şuan 11. sınıfım. Sana bir sorum olacak. Kpss'den kaç puan işe girmeme yeter ?

Dostum ben 83.1 puan aldım , 210. oldum tüm ATT'ler arasında , 2014 kasımda 3 , 2015 haziran 150 , eylülde sözleşmeli 150 kişi aldı sağlık bakanlıgı .

Bu kasım atamasında sağlık bakanlıgı 0 att aldı , türkiye taşkömürü müdürlüğü 12 att aldı .

Sen mutlaka ve mutlaka 2016 da olacak kpss'e gir , 2016 kasım için tercih veremezsin fakat 2017 haziran tercihine tercih verirsin , aldıgın puan 2 sene geçerli olacak çünkü .

Puan olarak da EN AZ 85 alman gerekli bence . İçini karartmak istemem ama ATT alımları %95 civarında düştü , bu meslekden emekli olacak adamın en az 20 senesi var daha . ATT olarak atanıcam diyorsan tablo çok karamsar yanii malesef ..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı