Saha dolabı hakkında

youneverknow0

Centipat
Merhaba daha önce konu açmıştım kaç Mbit hız alabilirim diye şu an 24Mbit VDSL kullanıyorum. Sanırım hattım en fazla 24Mbit hız verebiliyor.

Bizim burada 200 metre uzakta en fazla 300 metre uzaklıkta TIP-23 saha dolabı var. Dün NetSpeeden internet hızını sorguladığımda mesafe 741 metre diyor. Karşıdaki evde fiber var fakat dışarıda saha dolabı yok içinde ise emin değilim ama T-21 veya T-19 dolap var.

Merak ettiğim kullandığım saha dolabını değiştirebiliyor muyum 300 metre yakında olan saha dolabına geçebiliyor muyuz?

Netspeed Sonuçları:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evimin 200 ile 300 metre ötede olan Saha dolabı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Karşıdaki evde olan dolap (Temsili Resim) Dolap Aynısı Olmayabilir.

Tip 23 saha dolabı küçük olduğu için genellikle sadece bulunduğu sokaktaki binalara bağlı oluyor, sizde de öyle bir durum olabilir. Sanırım siz doğrudan santrale bağlısınız.

Tip 23 saha dolabı küçük olduğu için genellikle sadece bulunduğu sokaktaki binalara bağlı oluyor, sizde de öyle bir durum olabilir. Sanırım siz doğrudan santrale bağlısınız.
Peki ne yapabilirim hızımı artırmak için şuan hat değerlerimde en fazla 24mbit verebiliyor. Telekoma gidip sorsam bişi yapabilirlermi? Karşıdaki Binada fiber var. Fiber altyapı başvurusunda bulunsam fiber çekebilirlermi? O Bina ile en fazla aramda 30-20 metre var.

Şanslıysanız binanıza fiber çekebilirler ya da sokağınıza saha dolabı koymaları gerek yüksek hız almanız için. Türk Telekom müdürlüğüne giderseniz bölgeniz için projeleri olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Şanslıysanız binanıza fiber çekebilirler ya da sokağınıza saha dolabı koymaları gerek yüksek hız almanız için. Türk Telekom müdürlüğüne giderseniz bölgeniz için projeleri olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
Teşekkür ederim. Şansımı deneyeceğim.
Bügün Türk Telekoma gittim bizim ilçede müdürlük yok sanırım. Saha dolabı değiştirebiliyormuyuz söyledim lafı geçiştirdi sizin oraya uymaz felan dedi. 20 Metre ötede evde fiber var fiber altyapı için dilekçe verelimmi dedim. Dilekçeye gerek yok yapmazlar dedi. Türk telekom müşteri hizmetlerini arasam saha dolabını değiştirebilirmiyim veya bu dilekçeyi nasıl verebilirim?

Aynı sorun arkadaşımda var o ise adsl kullanıyor santral ile mesafe 1.4km fakat onunda yaklaşık 100-150 metre t-7a saha dolabı var. Onada aynı şeyi söylediler.

Son düzenleme:
Merhaba daha önce konu açmıştım kaç Mbit hız alabilirim diye şu an 24Mbit VDSL kullanıyorum. Sanırım hattım en fazla 24Mbit hız verebiliyor.

Bizim burada 200 metre uzakta en fazla 300 metre uzaklıkta TIP-23 saha dolabı var. Dün NetSpeeden internet hızını sorguladığımda mesafe 741 metre diyor. Karşıdaki evde fiber var fakat dışarıda saha dolabı yok içinde ise emin değilim ama T-21 veya T-19 dolap var.

Merak ettiğim kullandığım saha dolabını değiştirebiliyor muyum 300 metre yakında olan saha dolabına geçebiliyor muyuz?

Netspeed Sonuçları:

Evimin 200 ile 300 metre ötede olan Saha dolabı.

Karşıdaki evde olan dolap (Temsili Resim) Dolap Aynısı Olmayabilir.

Geçersin ama tek bi yolu var
Kabloyu direk geçmek istediğin saha dolabından dairene kadar cekeceksin daha sonra telekomda çalışan bir tanıdık bulucaksin dslam ve portunu guncelleticeksin baska türlu olmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı