Saha dolabı uzaklığı karşı bina 0 metre olarak görünüyor

Selam dün TT tarafından arandım mahallenizde fiber yok dendi çok ikonik :) cidden galiba karşı bina fiber uzaydan alıyor sormamım sebebi tekrar arıyıcam ama bu sefer yok denirsede ne konuşmam gerek yardımcı olabilir misin?

CİMER'den tutun açık kapıya, ilçenizin kaymakamlığına kadar her tarafa üşenmeden dilekçenizi bırakrısanız çözüme rahatlıkla kavuşursunuz.

Konuşmanıza gerek yok, durumu güzel bir şekilde izah eden bir belge hazırlayın. Gerekli yerlere verin yeterli.

Selam dün TT tarafından arandım mahallenizde fiber yok dendi çok ikonik :) cidden galiba karşı bina fiber uzaydan alıyor sormamım sebebi tekrar arıyıcam ama bu sefer yok denirsede ne konuşmam gerek yardımcı olabilir misin?
Adamlardaki rahata bak, onlar sallamis bol keseden sende salla. Hatta dedigini derdim ben yerinde olsam. "Yan binada arkadasim var hanimedendi/beyefendi uzaydan mi aliyor fiberi" derdim.
CİMER'den tutun açık kapıya, ilçenizin kaymakamlığına kadar her tarafa üşenmeden dilekçenizi bırakrısanız çözüme rahatlıkla kavuşursunuz.

Konuşmanıza gerek yok, durumu güzel bir şekilde izah eden bir belge hazırlayın. Gerekli yerlere verin yeterli.
Ama en temizi tabi boyle yapmaktir.

Rica etsem ben metin yazarken alt üst oluyor kelimeler karışıyor tam açıklayamıyorum boşsan fiber için bir metin yazabilir misin bunu CİMER ve açık kapıya atacağım?
@Pxn bu şekilde yazım uygun olur mu? (Türk Telekom internet hizmeti alıyorum sorunum fiber ve benimki VDSL. Karşı binam no: 7 fiber kullanıyor. Hemen apartmanın önünde bulunan Türk Telekom rögar kapağı üzerinden santralden fiber hizmeti alıyor bu hizmetten binamızın(FTTH fiber) sakinleride yararlanmak istiyor. Bizi mağdur ediyorlar.=Türk Telekom internet hizmeti alıyorum sorunum fiber ve benimki VDSL. Karşı binam no: 7 fiber kullanıyor. Hemen apartmanın önünde bulunan Türk Telekom rögar kapağı üzerinden santralden fiber hizmeti alıyor bu hizmetten binamızın(FTTH fiber) sakinleride yararlanmak istiyor. Bizi mağdur ediyorlar.)

Türk Telekom internet hizmeti alıyorum sorunum fiber ve benimki VDSL. Karşı binam no: 7 fiber kullanıyor. Hemen apartmanın önünde bulunan Türk Telekom rögar kapağı üzerinden santralden fiber hizmeti alıyor bu hizmetten binamızın(FTTH fiber) sakinleride yararlanmak istiyor. Bizi mağdur ediyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
@SwDip sadece CİMER veya açık kapı ile kısıtlarsan çözemezsin gibi. İlçe kaymakamlığı, altyapı ve ulaştırma bakanlığı vs. çoğu ilgilenen yer var.
Forumda bir sürü evine fiber hat çektiren ve deneyimlerini, nerelere ne mesajlar attığını yazıyorlar.

Nasıl bir yazı yazacağın sana kalmış. Dediğim gibi forumda veya forumlarda fiber çektiren ve bu süreci paylaşanlardan örnekler alabilirsin. Birçoğu yazılı metnini bile paylaşıyor, yazdığı metinin bir kopyasını kendine uyarlayarak başvurabilirsin.

Ama kesinlilikle kaymakamlığa yazmanı öneririm.

@SwDip sadece CİMER veya açık kapı ile kısıtlarsan çözemezsin gibi. İlçe kaymakamlığı, altyapı ve ulaştırma bakanlığı vs. çoğu ilgilenen yer var.
Forumda bir sürü evine fiber hat çektiren ve deneyimlerini, nerelere ne mesajlar attığını yazıyorlar.

Nasıl bir yazı yazacağın sana kalmış. Dediğim gibi forumda veya forumlarda fiber çektiren ve bu süreci paylaşanlardan örnekler alabilirsin. Birçoğu yazılı metnini bile paylaşıyor, yazdığı metinin bir kopyasını kendine uyarlayarak başvurabilirsin.

Ama kesinlilikle kaymakamlığa yazmanı öneririm.
Kaymakamlığa dilekçe olarak vereceğim değil mi? Başlarken Türk Telekom genel müdürlüğü yerine il ilçe kaymakam müdürlüğüne mi yazayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaymakamlığa dilekçe olarak vereceğim değil mi? Başlarken Türk Telekom genel müdürlüğü yerine il ilçe kaymakam müdürlüğüne mi yazayım?

Çok eskiden bu konularla ilgiliydim, şu an unuttum desem yeridir.
Yakın zamanda Konut'una fiber hat bağlayan birisinin yaptıklarını izleyebilirsiniz.

Kaymakamlığa dilekçe gönderdiğiniz için, kaymakamlıktan talep ediyorsunuz.
O yüzden kaymakamlığa diye belirtmelisiniz.

Sn Ümit Önal Bey'in mail adresinden iletişime geçebilirsiniz. Sn Yusuf Kıraç Bey'e Twitter'dan ulaşabilirsiniz. Yapabileceğiniz pek bir şey yok. Aynen bize anlattığınız gibi yan apartmanımda FTTH fiber altyapı çekildi benim apartmanıma fiber çekilmedi derseniz belki ilgilenirler. Sonuçta kapınıza kadar gelmiş altyapı. Hoş ben altyapısı kabinleri vs sonlandırılması da Ocak ayında tamamlanmış FTTH altyapının aktifleşmesini bekliyorum Ekim 2021'den beri.

Ayrıca arkadaşların dediği resmi mercilere de aynı dilekçeden iletmek yararınıza olacaktır.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı