Saha dolabına olan uzaklığımın hatalı olması

atlasb44

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Şu anda kullandığım 24 Mbps internetin hızını yükseltmeye karar verdim fakat 100Mbps mi 75 Mbps mi seçeceğime karar veremedim çünkü sorgulattığımda saha dolabına olan uzaklık 6 metre çıkıyor fakat bildiğim kaadarıyla bana en yakın olan saha dolabı yaklaşık 250M uzaklıkta bulunuyor sizce kaç Mbps maksimum hız alabilirim? Yaptığım testin görüntüsünü ekleyeceğim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231221_231016_Chrome.jpg
    Screenshot_20231221_231016_Chrome.jpg
    53,4 KB · Görüntüleme: 48
Öncelikle merhaba. Şu anda kullandığım 24 Mbps internetin hızını yükseltmeye karar verdim fakat 100Mbps mi 75 Mbps mi seçeceğime karar veremedim çünkü sorgulattığımda saha dolabına olan uzaklık 6 metre çıkıyor fakat bildiğim kaadarıyla bana en yakın olan saha dolabı yaklaşık 250M uzaklıkta bulunuyor sizce kaç Mbps maksimum hız alabilirim? Yaptığım testin görüntüsünü ekleyeceğim.

Modem hat değerlerinizi paylaşırsanız daha sağlıklı cevap verebiliriz.

Yakın zamanda bölgenizde iyileştirme çalışması yapıldıysa adres sorgu kısmı Türk Telekom sistemlerine bağlı olduğu, için mesafe kısalabiliyor. Fakat en garanti yöntemi üsteki arkadaşında belirttiği gibi modem arayüzündeki hız değerlerinizi buradan paylaşırsanız sağlıklı bilgi verebiliriz.

Yakın zamanda bölgenizde iyileştirme çalışması yapıldıysa adres sorgu kısmı Türk Telekom sistemlerine bağlı olduğu, için mesafe kısalabiliyor. Fakat en garanti yöntemi üsteki arkadaşında belirttiği gibi modem arayüzündeki hız değerlerinizi buradan paylaşırsanız sağlıklı bilgi verebiliriz.
Ben ne olduğunu anlayamadım. Siz bakarmısınız durumuma

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231222_075446_Chrome.jpg
    Screenshot_20231222_075446_Chrome.jpg
    73,6 KB · Görüntüleme: 25
Ben ne olduğunu anlayamadım. Siz bakar mısınız durumuma.

Hocam en fazla alabileceğin değer 65,70 arası 100'lük paket alma boşuna fazladan para ödersin, paketi yükseltme imkanın var ama düşürme yok. Ayrıca santral mesafesine pek aldanmayın benim de 2 metre gözüküyor ama 70 metre mesafeden sokağın başından geliyor, muhtemelen T11 kabininden hizmet alıyorsun T11 kabinleri adrese tanımlı oluyor normalde tek binada kullanılması gerekiyor ama kalabalık olmayan mustakil evlerin olduğu sokaklarda birkaç binaya paylaştırılıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı