Sahibinden alıcı önceden parayı gönderdi

Olması gereken budur ama maalesef ülkemizde kimseye güven olmadığı için normalde ben sahibinden.com üzerinden kimseye önceden parayı yollamam. Adamın güvenini boşa çıkarmazsınız umarım.

Geçtiğimiz günlerde Param Güvende sistemi ile satış yaptım. Alıcı siparişi onayladıktan 1-5 iş günü içerisinde para belirttiğiniz hesaba yatırılıyor. Alıcı için güvenli bir alışveriş ortamı sunan bir sistemin neresinde güvenlik problemi ortaya çıkabilir ki? Satışını yaptığınız kartı eksiksiz gönderip alıcı arkadaşı da uyardığınız takdirde herhangi bir sorun olmayacaktır. Diğer türlü karşı tarafın dolandırıcılık suçlamasına maruz kalırsınız. İyi günler dilerim.

Size parayı gönderdiğine dair ekran görüntüsü mü attı yoksa gerçekten kendi hesabınızdan kontrol ettiniz mi paranın yattığını. Oyuna gelme...

Bende bu şekilde çok ürün aldım güven meselesi demek ki senden o güveni almış sende o güveni boşa çıkarmayacağın belli tabii ki sen alavere dalavere yaparsın ki öyle biri olsan foruma bunu yazmazdın sözüm meclis dışı o zaman adelet önünde buluşurdunuz ama dediğim gibi karşı taraf sana güvenmiş bende kargoya vermeden çok para gönderip ürün geldi ve herseferindede sıkıntısız oldu umarım seninde sıkınıtısız olur :)

Laptop alırken parayı önceden gönderdim, 1350 liraydı. Adam parayı alıp beni her yerden engelledi. 2 avukatıma gittim ve davacı olduk. 1 sene içinde faizi ile birlikte 2100 lira olarak paramı geri aldım ve dolandırıcı cezaevine girdi. Kimsenin malı kimsede kalmıyor, gaza gelip kimseyi dolandırmayın.

Size parayı gönderdiğine dair ekran görüntüsü mü attı yoksa gerçekten kendi hesabınızdan kontrol ettiniz mi paranın yattığını. Oyuna gelme...
tabii ki gönderdi dekont da attı kendim baktım hesaba.
Olması gereken budur ama maalesef ülkemizde kimseye güven olmadığı için normalde ben sahibinden.com üzerinden kimseye önceden parayı yollamam. Adamın güvenini boşa çıkarmazsınız umarım.

Gönderdim zaten dolandırıcı değilim olsam buraya yazmazdım yani :D

Geri
Yukarı