Sahibinden araç satarken ''yukarıda görünsün'' dopingi işe yarar mı?

maviplanet

Hectopat
Selam arkadaşlar. Geçtiğimiz ay sahibinde ilan verdim ama ÖTV matrah düzenleme beklentisinden ötürü beklediğim ilgiyi göremedim. Aracım golf 7 otomatik tdı Comfortline 2014 model olmasına karşın 46000km de. Hem de kilometresi orijinal. Aracımın tek kusuru yüzeysel denilen türden 3, buçuk parça boyasının olması. Onun haricinde iç ve dış görüntüsü olarak 100 de 80-90 kişinin beğenip alacağı türden. Fiyat belirlerken de Sahibinden'in fiyat skalasında ortalamanın en alt katına gelecek şekilde de uygun yazdım ama 1 ay doldu ilana çok ciddi bir talip olmadı. Tekrar farklı hesaptan yine ilan açtım. Geçtiğim dönem küçük fotoğraf ve kalın yazı dopingleri almıştım ama bir faydasını göremedim.

Bu dönem 1 haftalık üst sıra dopingi alsam mı acaba diyorum. Fiyatı 1000 liraya yakın olduğu için de acaba değer mi diye sizlere de danışmak istedim.

Aracımın fiyatını şu an ortalama değerin yine de alt sınırına yakın yazdım, biraz daha düşürürsem ağır hasarlı fiyatına sadece boyalı araç satmış olacağım ve bu beni mutlu etmeyecek.

Saygılar herkese şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fırsat ilanı olmadığı sürece pek bir etkisi olduğunu görmüyorum. Aracınızı uygun fiyattan sattığınızı düşünüyorsanız yapabilirsiniz. Ama normal bir ilan ise faydası çok olmaz, zaten alacak kişi didik didik ilanları kurcalar.

Yani sizi olumsuz etkilemek istemiyorum, fakat bu 300-500 liralık antep fıstığı değil ki anasayfada veya üst sırada çıkınca kişinin aklına almak gelsin. Golf arayan birisi zaten özellikleri girdikten sonra fiyatı artan sekilde sıralar. Tek tek tüm ilanlara bakar.

Fırsat ilanı olmadığı sürece pek bir etkisi olduğunu görmüyorum. Aracınızı uygun fiyattan sattığınızı düşünüyorsanız yapabilirsiniz. Ama normal bir ilan ise faydası çok olmaz, zaten alacak kişi didik didik ilanları kurcalar.

Aracımı ben uygun fiyattan sattığımı düşünsem de, belki alıcı tarafı uygun olmadığını düşünüyor da olabilir.

Ben de araç ararken yıl aralığını yazdıktan sonra, km si en az olandan sıralama yapıp o şekilde mukayese ederek seçerdim. Sanırım haklısınız.

İşin tuhaf tarafı arabamı alırken kolay satmak için bir sürü kafa yormuştum. Ama gel gör ki bazen boşa uğraşıyor insan.

2019 yılında 2005 model astra classic aracımı ilana koyduğumda 1 saat içinde satıp işi bitirmiştik. Full orijinal olunca hızlı satılıyor satnırım. 1 parçadan fazla boyası olan araçları kim alıp satıyor ya o zaman. Ağır hasarlı fiyatına mı satıyorlar hep.

Aracımı ben uygun fiyattan sattığımı düşünsem de, belki alıcı tarafı uygun olmadığını düşünüyor da olabilir.

Ben de araç ararken yıl aralığını yazdıktan sonra, km si en az olandan sıralama yapıp o şekilde mukayese ederek seçerdim. Sanırım haklısınız.

İşin tuhaf tarafı arabamı alırken kolay satmak için bir sürü kafa yormuştum. Ama gel gör ki bazen boşa uğraşıyor insan.

2019 yılında 2005 model astra classic aracımı ilana koyduğumda 1 saat içinde satıp işi bitirmiştik. Full orijinal olunca hızlı satılıyor satnırım. 1 parçadan fazla boyası olan araçları kim alıp satıyor ya o zaman. Ağır hasarlı fiyatına mı satıyorlar hep.

Piyasa çok durgun bizimde araç 3 aya yakındır satışta hala satılmadı piyasaya göre alta da koysan talep yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı