Sahibinden.com dan GET olmadan alışveriş yapmak

Eren Eker

Kilopat
Daha fazla  
Bugünlerde Logitech G29 almaya karar verdim fakat ilanlarda GET ile satış bulunmamakta.
Bundan dolayı satıcıya kargoyu kapıda ödeme olarak göndermesini istersem ekstra bir fiyat öder miyim ya da bu sitede öyle bir sistem yok deyip ters tepki yer miyim?
Son olarak kapıda ödemeyi kullanarak bir satıcıdan orta meblağlı ürün aldınız mı? (Özellikle Sahibinden.com dan.)

İyi Sosyaller.

Kapıda ödeme yapmıyorlar sanırım artık kargo firmaları.Tavsiyem görerek deneyerek almanız.

Bulunduğum şehirden çok uzak ve son zamanlardaki seyahat kısıtlamaları ve denetimlerden fazla çıkmak istemiyorum. PTT kargonun varmış sanırsam satıcıya onu söylemeyi deneyeceğim umarım kabul eder.

Kimsenin kabul edeceğini zannetmiyorum, çünkü yanlış adres verme ya da kapıdan geri gönderme ihtimaliniz var. Bunun masrafını da satıcı karşılamak zorunda kalacak. Eğer get açarsa alacağınız ürünün %8-9'luk kısmını komisyon olarak sahibinden alıyor. 2 tarafında güvenle alışveriş yapabilmesi için get açtırın bence.

Düzenleme: bulduğum bilgiye göre yurtiçi kapıda ödeme hizmeti için 15 TL alıyor.

Son düzenleme:
Ben olsam Sahibinden üzerinden sadece buluşup elden alacak şekilde alışveriş yapardım. Kapıdan ödemeyi kabul eder mi bilmem ama büyük ihtimal önce para sonra kargo diyecektir sana. GeT’e de çok güvenme. Sistemin çok açığı var maalesef. Riskli yani şehirlerarası alışveriş bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı