Sahibinden.com'dan Get Olmadan Alışveriş Yapmak

Xamazunga

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana, Turkey
Merhaba, öncelikle uzun bir süredir yoktum. Bundan sonra daha çok aktif olmaya çalışacağım. Konuya gelelim...

Arabamızın sinyal camı patladı. Artık "klasik" bir araba olduğu için kendi şehrimden sinyal camını bulamadım. "Sahibinden.com" üzerinden bir ilan buldum fakat adamı arayınca "Get" açmayı reddetti ve ödemeyi İşbankası veya Ptt'den havale yöntemiyle ödememi istedi, ödeme yöntemlerinden çok anlamam ben kredi kartıyla ödemeyi bekliyordum.

Ben, "Nasıl güvenebilirim?" diye sorduğumda üyeliğinin geçmişini ve mağazasının olduğunu referans gösterdi, eğer dolandırıcı olsalar sitenin kendilerini barındırmayacağını da söyledi. Adam harbiden haklı çok eski bir mağaza ve çok fazla ilanı var. Şimdi ben bu parçayı alsam herhangi bir durumda hiçbir hakkım olamayacak mı? Nasıl emin olabilirim? Siz ne önerirsiniz? Hepinize teşekkür ederim...

Arabanın patlak sinyali:
20170708_190755.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle kabul etmeyin. GET bile güvenli değil o kadar. Daha geçen gün birini 2500TL dolandırmışlar.
Dolandıran adam 2007 tarihinde üyeliği vardı. Eskiymiş bilmem neymiş geçicekler o işleri.

@Pantheon adama diyorum ki; "Kardeşim ne olacak Get açsan?", o da bana diyor ki, "Biz onla uğraşamayız..." Gerçekten çok mu zor bir şey bu Get açmak? Parça çok lazım, hiçbir yerde yok. Yine birkaç ilan daha buldum ya satılmış ya da sinyal de hep kırıklar, çatlaklar var. Komple ön far grubu için de 2500 TL istiyorlar. Şaka gibi...

MERCEDES W116 280/300/450se Sel6.9 Right USA Turn Signal Bosch 1 Lens LE1357F | eBay

Buradan alsam güvenli midir? Kaç ayda gelir? :D

Ben daha önce yurtdışından ürün almadığım için tecrübem yok o konuda. Ama hiç ebay'den alışveriş yapanıda görmedim. Adam samimi olsa zaten GET açardı. Siz nerde oturuyorsunuz satın alacağınız şahıs nerde? Bir de arabanın tam modeli nedir?

Son düzenleme:
@Pantheon ben Trabzon'dayım, parça ise Afyonkarahisar'da. Arabanın tam modeli 280se, 1978 model, W116 (Manda) kasa. Normalde önemsemem çatlak da olsa diğer sinyali takardım ama bu araba Türkiye'de ender bir araba. Eğer merak ederseniz anlatırım da...

GET açamam dediyse ya parçaya güvenmiyordur ya para geç ödeneceği için istemiyordur ya da dolandırıcıdır.

Öncelikle ben de daha önce çok kez GET uğraştırıyor, havale ardından kargo olarak satış yapmıştım. Alacağınız ürün ne kadar? Evet, GET ile gelen ödeme hem komisyon alıyor, hem de para 5-10 gün içerisinde geliyor. GET ile satış yaptığımdan biliyorum. Tam olarak nedenini öğren. Tüm ilanlarına bak. Telefon numarasını almaya özen göster. Alacağın ürün ucuz ise, adam ne olursa olsun dolandırmaya uğraşmaz diye düşünüyorum. Yine de karar senin.

Baktım da bende pek bir şey bulamadım. Adamdan böyle bir şey isteyin kabul ederse olabilir.
333.jpg

Bugün bu şekilde biri bana para gönderdi, kargo yaptım. Bilmiyorum ne denli kabul edilir ama sanıyorum adam avukattı. Kendinden çok emin tavırlarıyla güven aşılıyordu. :)

Baktım da bende pek bir şey bulamadım. Adamdan böyle bir şey isteyin kabul ederse olabilir.
Eki Görüntüle 247330
Bugün bu şekilde biri bana para gönderdi, kargo yaptım. Bilmiyorum ne denli kabul edilir ama sanıyorum adam avukattı. Kendinden çok emin tavırlarıyla güven aşılıyordu. :)

kimlik mi adama tc sini mi verecek ? :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı