Sahibinden.com neden GET'siz alışverişe izin veriyor?

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Sahibinden.com neden GET'siz alışverişe izin veriyor? GET'siz alışveriş demek, satıcının inisiyatifine bağlı bir alışveriştir. Dolandırılmaya çok müsait bir alışveriş şekli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahibinden bir ilan aracı sitesi, sitelerinde 100 defa uyarı yapıyorlar zaten. GET'i mecbur tutsalar Trendyol'dan farkları kalmaz.

Sahibinden sadece aracı firma tüm sorumluluk kullanıcılarda, kendinizi garantiye almak istiyorsanız mesaj atıp buluşup satın alırsınız. Satıcı isterse GET ile ilan açabilir. Tabi doğal olarak site bundan komisyon alır ama Sahibinden de kimse GET açmasa bile onları etkilemez, parayı zaten reklam gelirlerinden elde ediyorlar.

Son düzenleme:
Hocam, GET komisyon ile çalışır. İsteyen açar. Mecbur diye bir şey olmaz. Zaten çoğunlukla ikinci el satan site. Ev ve arabaya nasıl GET olabilir? Sadece PC parçası olarak düşünmeyin. Çok şey var.

20 liralık bir ürün için GET açıp alacağım parayı düşürmeden satabiliyorum ki mantıklı olan da bu.

Satıcının inisiyatifine değil aslında biraz size bağlı. Satıcı dolandırmaya çalışsa da Sahibinden'de tüm bilgileri var. Herhangi bir durumda Sahibinden ile olayı çözebilirsin.
Getsiz satışlarda site ilgilenmiyor, olay mahkemeye kaldıktan geri ne anlamı kalıyor.

Sahibinden bir ilan aracı sitesi, sitelerinde 100 defa uyarı yapıyorlar zaten. GET'i mecbur tutsalar Trendyol'dan farkları kalmaz.
Trendyol sıfır ürün satıyor, Sahibinden.com daha çok ikinci el için kullanıyor, en azından ben öyle kullanıyorum. Neden ikinci el ürünlerin satışında veya alışında güven ve düzen olmasın?

Sahibinden sadece aracı firma tüm sorumluluk kullanıcılarda, kendinizi garantiye almak istiyorsanız mesaj atıp buluşup satın alırsınız. Satıcı isterse GET ile ilan açabilir. Tabi doğal olarak site bundan komisyon alır ama Sahibinden de kimse GET açmasa bile onları etkilemez, parayı zaten reklam gelirlerinden elde ediyorlar.
Her ilan elden alışverişler için uygun değil hocam, bu imkanlar çoğu zaman olmuyor. Sitenin komisyon almasında değilim, dediğin gibi reklamlardan zaten alıyor. Uygun bir get komisyonu ile en azından alıcılara güven verir. Dolandırmaların önüne geçer.

Get'e izin vermeseydi herkesten komisyon alırdı ve tercih edilmezdi.
Ben aksini düşünüyorum, GETİ bir çok taşınabilir üründe getirseler, kar gelirleri artacağından komisyon miktarlarını azaltırlar. Alıcılarda ikinci elde daha güven içersinde alışveriş yaparlar.

20 liralık bir ürün için GET açıp alacağım parayı düşürmeden satabiliyorum ki mantıklı olan da bu.
20 Liralık ürün için tabi gete gerek yok, lakin fiyat arttıkça risk artıyor.Adam 2bin- 3 bin TL'lik mal için önce hesabıma havale geçin, sonra ürünü kargolayım, diyor. Sonrası Allaha kalmış, ürün gelir mi gelmez mi, istediğin ürün mü olur farklı mı olur, bozuk ürün müdür, sıkıntılı ürün müdür sonra uğraş dur.

Olaya sadece satıcı gözüyle bakmayın arkadaşlar, gidip ikinci el pc parçası alacaksınız diyelim. Kaçınız, direk parayı havale edip ürün beklemeye geçip hiç sıkıntı çekmiyor?
Get'te ürünün iade ve kargo masrafları olabilir, belki bu satıcıya olumsuz yansıyabilir. O gibi durumlarda kargonun birisi alıcıya aiit seçeneği gelebilir. Ürünler, PTT kontrollü kargoyla gönderilip ilandaki ürün mü değil mi diye kontrol mekanizması oluşturulabilir. Bunun gibi bir çok güvenlik tedbirleri alınabilir, tabi bu birazda bizlere bağlı. Get komisyon alıyor diye GET'e yürü GET! dersek, parayı gönderip pencereden kargoyu bekleriz, içimizden dua ederiz umarım sıkıntı olmaz diye. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı