Sahibinden.com üzerinden 2. el monitör alırken dolandırıldım

sbsedat10

Picopat
Daha fazla  
Eminim hep aynı şeyi duymuşuzdur. Telefon numarasını verdi, kimlik fotokopili satış sözleşmesi yapalım dedi ve bana kimlik bilgilerini gönderdi ve benim kişisel bilgilerimi istedi. Ödemenin yarısını şimdi yarısını teslim aldıktan sonra şeklinde anlaştık ve benden Tosla'dan yatırmamı istedi, ATM'ye gittim önce kendi hesabımdan para çekip ardından aynı ATM üzerinden Tosla'ya yatırdım. Sonra her taraftan engel yedim, WhatsApp mesajlarını silmiş, numarasına da ulaşılamıyor. Dekontlar duruyor, bir de telefon numarası, isim, adres, ilan bilgileri vs. duruyor ama mesajları sildiği için kimlik bilgilerine ulaşamadım. Bununla ilgili konu açmıştım yedeksiz nasıl ulaşırım silinen fotoğraflara diye ama o da sonuç vermedi. sahibinden.com'a yazdım henüz dönüş olmadı, Tosla ise hesabı bloke edebiliriz sadece dedi. CİMER üzerinden EGM'ye Online ihbar gönderdim, ne bileyim Instagram'dan bazı avukatlara yazdım tavsiye için. Olay yarım gün bile olmadı, çok taze, ne yapmamı önerirsiniz, ya da sizin de başınıza geldi mi? Get ile almadım çoğu satıcı kabul etmiyor işte yok ürüne zarar verip iade ediyorlar diyorlar, diğer nedenim ucuz olması ve kimlik falan atıp güven kazanması, sahibinden.com'da ilk deneyimimdi, kaybettiğim tutar 500TL, tecrübe için fena değil fakat bu adam bu işi bayağıdır yapıyor olmalı. 🥴

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı