Sahibinden.com üzerinden alınan kurs ile İngilizce öğrenilir mi?

Zorbey07

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, malum yaz ayları yaklaşıyor. Ve İngilizce dilini bu süreç boyunca öğrenmek istiyorum. Bunun için sahibinden.com üzerinden ilanlara bakarken, açıklama kısmı kafama yatan birisiyle konuştum. Cuma günü demo dersim olacak. Saati 60 TL haftada 3 saat olacak. Telefonda konuşurken dikkatimi bir nokta çekti. Ödevler vereceğini ve disipline çok önem verdiğini söyledi. Yani açık açık bu şekilde disipline uymayan kişilerle konuşup, bu şekilde devam edemeyeceğini dahi söylemiş.

Sizlere sormak istediğim, Ağustos ayına kadar bu işin üstüne düşersem, hangi seviyeye gelirim. Teşekkürler.

İngilizceyi zorlandıkca öğrenirsin. Karşındaki kişi kesinlikle ana dilini kullanmamalı. Ben 3-4 ayda Polonyalıların arasında kendimi 2 kat geliştirdim. Şimdi her duyduğum cümleyi anlıyorum ama halen cümle kurmada sorunlarım var. Onlar da İngiliz yada Amerikan olmadığı için mükemmel bir İngilizceleri yok. (Son bir el deyip R6'dan tanıştım şansa.)

Nereden öğrenirsen öğren bir süre sonra yabancıların arasına dalmaya çalış sanaldan.

Hangi becerini/becerilerini geliştirmek istiyorsun? Belli bir meslek hedefin vs. var mı? "İngilizce öğrenmek istiyorum" cümlesi fazla genel kalıyor.
Mesela konuşmanı geliştirmek isterken gidip de gramer dersi alırsan neredeyse hiçbir işe yaramaz. Genel olarak bütün dil becerilerini geliştirmek istiyorsan bunu belirtmen gerekir ve kursu buna göre ayarlatman gerekir.

İngilizceyi zorlandıkca öğrenirsin. Karşındaki kişi kesinlikle ana dilini kullanmamalı. Ben 3-4 ayda polonyalıların arasında kendimi 2 kat geliştirdim. Şimdi her duyduğum cümleyi anlıyorum ama halen cümle kurmada sorunlarım var. Onlar da İngiliz'ya da Amerikan olmadığı için mükemmel bir ingilizceleri yok. (son bir el deyip R6'dan tanıştım şansa.)

Nereden öğrenirsen öğren bir süre sonra yabancıların arasına dalmaya çalış sanaldan.

Doğru söylüyorsunuz. Zaten kelimeleri anlıyorum, fakat karşı tarafa tam cümle kuramıyorum. Umarım iyi olur. Bilgisayar başında sürekli oyun oynamaktansa kendimi geliştirmem daha doğru.
Hangi becerini/becerilerini geliştirmek istiyorsun? Belli bir meslek hedefin vs. var mı? "İngilizce öğrenmek istiyorum" cümlesi fazla genel kalıyor.
Mesela konuşmanı geliştirmek isterken gidip de gramer dersi alırsan neredeyse hiçbir işe yaramaz. Genel olarak bütün dil becerilerini geliştirmek istiyorsan bunu belirtmen gerekir ve kursu buna göre ayarlatman gerekir.

Şöyle belirteyim, günlük kullanım için bu dili öğrenmeyi düşünüyorum. Çok çok ileri seviye değil. Bunu yapmam için yılların geçmesi lazım.
Ben direkt olarak İngilizce kursuna gitmeni öneririm. Yüz yüze daha faydacıdır, göz kontağı bile derse ciddiyetle bağlanmanı sağlıyor.

İşim gereği dil kursuna ayıracak vaktim yok. Online benim için daha iyi. Zaten Zoom üzerinden canlı görüşeceğiz.

Umarım eğitmen kağıt üzerinde gramer odaklı dil eğitimi vermez. Öyle olursa pek bir sonuç beklemeyin. Dili öğrenmek istiyorsanız dile maruz kalmanız şart. Ben şahsen dinleme ve konuşma ağırlıklı bir dil eğitimi almanızı tavsiye ederim. Ayrıca ders esnasında ana dil olabildiğince minimum seviyede kullanılmalı. Bunlara demo derste dikkat edin ve ders sonrası isteklerinizi eğitmene iletin.
Ödev konusuna gelecek olursak, ödevler sadece gramer odaklı olmamalı. Mesela, dinleme becerinizi geliştirmek için bir kurs alıyorsanız size bir video ödevi gönderip, videodaki olan bitenleri özetlemeniz vs. istenebilir. Bu tarz detaylara dikkat edin kurs boyunca. Size katkı sağlamayacağını düşündüğünüz bir ödev verildiyse ileride bu konuya beni etiketleyebilirsiniz. Sizi yönlendirmeye çalışırım.

Geri
Yukarı