İnternet üzerinden İngilizce nasıl öğrenilir?

IRamazanI

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncellikle. Avrupa'ya gitmek gibi bir hayalim var ve en kısa sürede ileri düzeyde İngilizce öğrenmek istiyorum. Ve evde internet başında bunu yapmak istiyorum. İnternet üzerinden önerebileceğiniz, ders alacağım bir yer... Ücretli ücretsiz fark etmez. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Haluk Tatar'ın bununla ilgili bir çalışması var. Hem ücretsiz olanı var. Hem de katıla özelde ayrıyeten 10 video var. Bir tane daha var sanırım. Ve BTC ve elmas abonelere özel canlı yayın yapıyor günlük. İngilizce hocası tuttu.

Ben YouTube'u öneririm. YouTube üzerinde birçok güzel kaynak var. Grammar öğrenmek için YouTube çok güzel bence. Bunu bir de kitapla desteklersen çok güzel olur. Kelime öğrenimini de sen halledeceksin. İster okuduğun yerlerdeki karşına çıkan kelimeleri öğren ister kelime kitaplarından çalış. Bu tamamen sana bağlı. Kelime öğrenmek için bir uygulama tavsiyesi istersen Quizlet veya Memrise gibi uygulamaları önerebilirim. (Benim tercihim Quizlet'ten yana.) Sen karşına çıkan kelimeleri o uygulamalara yazıyorsun ve o uygulamalar sana öğretene kadar soruyor. Kelime öğrenirken tekrar etmeyi ihmal etme. Mümkünse boş vakitlerinde tekrarlar yapabilirsin. Özellikle gece uyumadan önce tekrar edersen sen uyurken o kelimeleri zihnin tekrar edecektir. (Böyle bilimsel bir şey vardı galiba.) Ek olarak boş vakitlerinde İngilizce altyazılı dizi / film ya da TEDx konuşmaları dinleyebilirsin. Kendini geliştirdikçe de Cambly uygulamasını kullanabilirsin. Ücretli bir uygulama ki zaten biliyorsundur her yerde reklamı çıktığı için. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle konuşma pratiği yapabiliyorsun o uygulamayla. Benim aklıma gelenler bunlar. Sormak istediğin bir şey olursa sorabilirsin. Şimdiden sana başarılar diliyorum.

Ben YouTube'u öneririm. YouTube üzerinde birçok güzel kaynak var. Grammar öğrenmek için YouTube çok güzel bence. Bunu bir de kitapla desteklersen çok güzel olur. Kelime öğrenimini de sen halledeceksin. İster okuduğun yerlerdeki karşına çıkan kelimeleri öğren ister kelime kitaplarından çalış. Bu tamamen sana bağlı. Kelime öğrenmek için bir uygulama tavsiyesi istersen quizlet veya memrise gibi uygulamaları önerebilirim. (benim tercihim Quizlet'ten yana.) Sen karşına çıkan kelimeleri o uygulamalara yazıyorsun ve o uygulamalar sana öğretene kadar soruyor. Kelime öğrenirken tekrar etmeyi ihmal etme. Mümkünse boş vakitlerinde tekrarlar yapabilirsin. Özellikle gece uyumadan önce tekrar edersen sen uyurken o kelimeleri zihnin tekrar edecektir. (böyle bilimsel bir şey vardı galiba.) Ek olarak boş vakitlerinde İngilizce altyazılı dizi / film ya da tedx konuşmaları dinleyebilirsin. Kendini geliştirdikçe de cambly uygulamasını kullanabilirsin. Ücretli bir uygulama ki zaten biliyorsundur her yerde reklamı çıktığı için. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle konuşma pratiği yapabiliyorsun o uygulamayla. Benim aklıma gelenler bunlar. Sormak istediğin bir şey olursa sorabilirsin. Şimdiden sana başarılar diliyorum.

Öncellikle cevabınız için teşekkürler YouTube'da şunu izleyin diyebilceğiniz bir kaynak varmı acaba.

Öncellikle cevabınız için teşekkürler YouTube'da şunu izleyin diyebilceğiniz bir kaynak varmı acaba.
Hakkı Şahin, Anıl Dil, Akın Dil, Modadil, Ercüment Cem Çuhadar, Özer Kiraz, YDS Publishing gibi kanallar var benim hatırladığım. Daha vardır da araştırmak lazım. İyi çalışmalar.
Ha bu arada ''Voscreen, TED, Cambly (ücretli galiba) , Reddit, LyricsTraining, ReadingWordsPro gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. ReadingWordsPro güzel bence. Ayrıca Modadil'in YDS diye bir uygulaması var. Modadil'in uygulaması ve ReadingWordsPro dil bölümünü okuyanlar ya da YDS / YDT sınavlarına hazırlananlar için uygun olabilir ancak içerisindeki makaleleri okumanın faydası olacağını düşünüyorum. İçinde kelimeler de var. Uygulama isterseniz benim bildiğim uygulamalar bunlar. Daha vardır belki de aklıma gelmedi. Yukarıda da belirtmiş olduğum gibi YouTube da güzel kaynak ve okuma kitapları, reading kitapları da faydalı olabilir.

Hakkı Şahin, Anıl Dil, Akın Dil, Modadil, Ercüment Cem Çuhadar, Özer Kiraz, YDS Publishing gibi kanallar var benim hatırladığım. Daha vardır da araştırmak lazım. İyi çalışmalar.

Ha bu arada ''Voscreen, TED, Cambly (ücretli galiba) , Reddit, LyricsTraining, ReadingWordsPro gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. ReadingWordsPro güzel bence. Ayrıca Modadil'in YDS diye bir uygulaması var. Modadil'in uygulaması ve ReadingWordsPro dil bölümünü okuyanlar ya da YDS / YDT sınavlarına hazırlananlar için uygun olabilir ancak içerisindeki makaleleri okumanın faydası olacağını düşünüyorum. İçinde kelimeler de var. Uygulama isterseniz benim bildiğim uygulamalar bunlar. Daha vardır belki de aklıma gelmedi. Yukarıda da belirtmiş olduğum gibi YouTube da güzel kaynak ve okuma kitapları, reading kitapları da faydalı olabilir.
Haluk Tatar hocam. İngilizce öğretmeni tuttu. Yarım saat kadar önce bitti ders. Çok güzeldi bence.

Haluk Tatar hocam. İngilizce öğretmeni tuttu. Yarım saat kadar önce bitti ders. Çok güzeldi bence.
Onu izlemedim ama faydalıysa denenebilir.
Yukarıda yazdığım gibi bir sürü hoca vardır. Size uygun olanı seçebilirsiniz. Anlamadığınız konularda da diğer hocalardan dinlersiniz. Soru çözüm videoları da çekiyor bu hocalar hatırladığım kadarıyla.

Geri
Yukarı