Sahibinden.com'dan alışveriş yaparken nelere dikkat edilmeli?

şahsi

Hectopat
Dolandırılan insanları sürekli görüyoruz, ben de bu kervana katılmamak için sizlerden birkaç tavsiye istiyorum. Sahibinden.com'dan alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Satıcıyla nasıl konuşmalıyız ve en önemlisi para transferi nasıl, ne zaman olmalı? Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

Mantıklı fiyat biçenlere göz at, gidip de kimse 1000 TL'ye G29 satmaz. GeT alışverişi açtırabilirsiniz, satıcı kabul edermi bilemem %80 etmez. Para Transferi için Iban numarasını atacak sen parayı ona Havale/EFT yaparak yollayacaksın, kargolayacak.

Get ne oluyor arkadaşlar? Ayrıca tavsiyem bir ürün alacaksanız kesinlikle elden alın. Malum Türkiye. Millet nasıl kolay para kazanırım diye düşünüyor.
Buyrun.

Şimdi piyasada dolandırıcılık haddinden fazla; sahibinden de ise GET olayı bir yere kadar iyi hemen size başımdan geçeni yazayım. MSI 1070'im vardı. Temiz 2 yıl garantisi olan bir kart o zaman yeni RTX kartlar çıkmıştı. İlan açtım neyse alıcı arkadaşla anlaştık GET olursa alırım dedi. Bende dedim GET size pahalıya gelir %9 alıyor dedim. Alıcı arkadaş kabul etti. Güzelce kargoladım cebimden sağlam gitsin diye yurtiçinden kutu ve şişme havalı poşet aldım ki alıcıda sıkıntı olmasın. Neyse kart 2 günde alıcıya teslim aldı. Alıcı beni aradı abi fandan ses geliyor. Yalpa yapıyor diye bende dedim nasıl olur vs video attı gerçektende yalpa yapıyor fanın kanadı az da olsa tabii ben gönderin o zaman dedim. Parasını iade ettikten sonra garantiye yolladım. Sonuç ne oldu biliyor musunuz :) service point kullanıcı hatası diyerekten 400 TL fan değişim parası istedi. Verdim mecbur kart yapıldı geldi. Artık GET'te kullanmıyorum.

Geri
Yukarı