Sahibinden dolandırıcılığı

Nijeryalılar yapıyor bunu. Mesaj attıklarını ilk defa görüyorum. Geliştirmişler sistemi

Yazdığı mesajın translate olduğu bariz belli oluyor. Muhtemelen sana mesaj atan yabancı biri ve seni dolandırmaya çalışmış.

Kişi, Linke tıklayınca sahte sahibinden sitesine mi giriş yapıyor yoksa RAT mı yiyor?

Açarsan sanal makine ve VPN ile aç ama sakın linke cep telefonunda girme phishing olma ihtimali çok yüksek

Olur birçok phishing mesajı öyle çalışıyor
Hocam bu görüntü önizlemesini yükleye tıkladım da sanırım ondan bir sıkıntı olmaz. Ondan sorun olacaksa zaten birçok şeyde iş yaş.

Hocam bana da aynı şekilde ilan verdikten sonra 5 dakika içinde biri yazdı dün gece 00.00'da falan. Satın alamıyorum telefon numaranızı istiyor sistem dedi Şüphelendim adamdan, zaten telefon numaramı görebiliyordu "Ürününüz satın alındı, onaylamaya gidin" şeklinde aynı yazıyı yazdı Gece gece Sahibinden'i aradım adamı şikayet ettim temsilcilere

Bu işin ipi kopmuş Sahibinden'i bitirebilecek bir boyuta bile ulaşabilir. Güven kaybetmek en büyük risk bu sitelerde.

Bende PS 4 satıyorum ama bana hiç öyle bir mesaj gelmedi iyiki.

Hocam bu görüntü önizlemesini yükleye tıkladım da sanırım ondan bir sıkıntı olmaz. Ondan sorun olacaksa zaten birçok şeyde iş yaş.
Ona tıkladığın zaman telefon arka planda linki açıyor ve evet birçok şeyde iş yaş

Anlamadığım tek kısım eşiyle tartışıp sana tam olarak anlatacağı şey neydi?

Belki kısmetini açmak istiyordur ¯\_(ツ)_/¯

Dolandırıcı çok yaygın Türkiye'de böyle usluplü insan bulamazsın ayrıca spam atmış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…