Sahibinden dolandırıcılığı

Ona tıkladığın zaman telefon arka planda linki açıyor ve evet birçok şeyde iş yaş
Görüntü dediğin kısmı okumamışım web deki görüntüler daha yaş bir resmin yüklenmesi için 3.sunucuya bağlanmak gerekebilir bu da ip ni elde etmek için kullanılabiliyor özelikle ip çalan e postalar bu şekilde çalışıyor bu yüzdende spam e postalarda resimler devre dışı

Bir ara da Sahibinden ilanından numarayı alıp Whatsapp üzerinden amerikan askeri profil fotoğraflı farklı farklı kişiler yazıyordu, ‘merhaba efendim, almak istiyorum!’ Gibi saçma saçma saçma otomatik mesajlar atıyorlardı dikkat etmek lazım.

Bana da genelde ilanı koyduktan sonra yazan ilk kişi "ürünü satın almak istiyorum, bunun için mail adresinize ihtiyacım var" yazıyor ve yazanların hepsinin de hesabı çalınmış.

Görüntü dediğin kısmı okumamışım web deki görüntüler daha yaş bir resmin yüklenmesi için 3.sunucuya bağlanmak gerekebilir bu da ip ni elde etmek için kullanılabiliyor özelikle ip çalan e postalar bu şekilde çalışıyor bu yüzdende spam e postalarda resimler devre dışı
Ya yanlış hatırlamıyorsam görüntü yüklenemedi dedi ya da hiç tıklamadım. Yani ortada bir görüntü yoktu.

Arkadaşlar merhaba. Bugün ilana koyduğum ürüne 2 kişi 5 dk ara ile talip oldular ve çok kısa süre içerisinde hemen almak istediler. Sonra bana satın aldıklarını söylediler. Bir baktım spam kısmına bir mesaj gelmiş 2 tane aynı numaradan +44 ile başlıyor ve satın almak için onayla diyor ve ben o kısımda dolandırıldığımdan şüphelenip olayı çaktım. Bu nasıl bir iş ya? Ve zaten attığı mesaja bakın muhakkak otomatik mesaj eşi ne alaka?
Eki Görüntüle 1743432
Hocam bende arada bişeyler alıp satıyorum. Param güvende ile ne birşey alıyorum nede gönderiyorum. Böyle çok dolandırıcılık oluyor. Birde satıcı yada alıcı gibi görünen dolandırıcılarla yaptığınız konuşmalar ve mesajlaşmalar sonucı birşey alıp vermeseniz bile ilerde bunlar yakalandığında belki sizide mahkemeye çağırabilirler ifade için. Başıma geldi çünkü..

Suç Sahibinde abi birine mesaj yazdığında hemen telefon numara bilgilerini veriyor. Sahibinden hiç kullanmıyorum Dolap daha güvenilir. Ben adama yazacam direk numaramı karşı tarafa veriyor. :D Bu kafayla önlem almazlar ise kimse kullanmaz zaten.

Suç Sahibinde abi birine mesaj yazdığında hemen telefon numara bilgilerini veriyor. Sahibinden hiç kullanmıyorum Dolap daha güvenilir. Ben adama yazacam direk numaramı karşı tarafa veriyor. :D Bu kafayla önlem almazlar ise kimse kullanmaz zaten.
O sistem uzun zaman önce kaldırıldı, artık karşı tarafa yazınca numara gözükmüyor.

Ya yanlış hatırlamıyorsam görüntü yüklenemedi dedi ya da hiç tıklamadım.

Hocam bende arada bişeyler alıp satıyorum. Param güvende ile ne birşey alıyorum nede gönderiyorum. Böyle çok dolandırıcılık oluyor. Birde satıcı yada alıcı gibi görünen dolandırıcılarla yaptığınız konuşmalar ve mesajlaşmalar sonucı birşey alıp vermeseniz bile ilerde bunlar yakalandığında belki sizide mahkemeye çağırabilirler ifade için. Başıma geldi çünkü..
Çağırsınlar ya ne olacak. Direkt sms üzerinden konuşma yapsak tamam da Sahibinden için sanmam böyle bir şey.

Geri
Yukarı