Sahibinden dolandırıcılığı

Nijeryalılar yapıyor bunu. Mesaj attıklarını ilk defa görüyorum. Geliştirmişler sistemi :)

Yazdığı mesajın translate olduğu bariz belli oluyor. Muhtemelen sana mesaj atan yabancı biri ve seni dolandırmaya çalışmış.

Açarsan sanal makine ve VPN ile aç ama sakın linke cep telefonunda girme phishing olma ihtimali çok yüksek

Olur birçok phishing mesajı öyle çalışıyor
Hocam bu görüntü önizlemesini yükleye tıkladım da sanırım ondan bir sıkıntı olmaz. Ondan sorun olacaksa zaten birçok şeyde iş yaş.

Hocam bana da aynı şekilde ilan verdikten sonra 5 dakika içinde biri yazdı dün gece 00.00'da falan. Satın alamıyorum telefon numaranızı istiyor sistem dedi :) Şüphelendim adamdan, zaten telefon numaramı görebiliyordu :) "Ürününüz satın alındı, onaylamaya gidin" şeklinde aynı yazıyı yazdı :) Gece gece Sahibinden'i aradım adamı şikayet ettim temsilcilere :D

Hocam bana da aynı şekilde ilan verdikten sonra 5 dakika içinde biri yazdı dün gece 00.00'da falan. Satın alamıyorum telefon numaranızı istiyor sistem dedi :) Şüphelendim adamdan, zaten telefon numaramı görebiliyordu :) "Ürününüz satın alındı, onaylamaya gidin" şeklinde aynı yazıyı yazdı :) Gece gece Sahibinden'i aradım adamı şikayet ettim temsilcilere :D
Bu işin ipi kopmuş Sahibinden'i bitirebilecek bir boyuta bile ulaşabilir. Güven kaybetmek en büyük risk bu sitelerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı