Sahibinden GET güvenilir mi?

Fatihkb5859

Kilopat
Daha fazla  
Sahibinden GET aracılığı ile ekran kartımı satmayı düşünüyorum. Alıcı eğer kartı beğenmediğini ya da kusurlu olduğunu söyleyip iade etme hakkına sahip. Ama bir sorun var o da iade süreci. Alıcı bana gönderdiğimin dışında bir şey gönderirse ya da bozup öyle gönderirse sahibinden bu konuda bir şey yapamıyor. Peki ben böyle bir durumla karşılaşırsam ne gibi bir çözüm bulabilirim. Siz sayın forumdaki arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Sahibinden GET aracılığı ile ekran kartımı satmayı düşünüyorum. Alıcı eğer kartı beğenmediğini ya da kusurlu olduğunu söyleyip iade etme hakkına sahip. Ama bir sorun var o da iade süreci. Alıcı bana gönderdiğimin dışında bir şey gönderirse ya da bozup öyle gönderirse sahibinden bu konuda bir şey yapamıyor. Peki ben böyle bir durumla karşılaşırsam ne gibi bir çözüm bulabilirim. Siz sayın forumdaki arkadaşlardan cevap bekliyorum.
O olay çok sıkıntı. Adam kendi bozuk kartını size gönderirse hiçbir şey yapamıyorsunuz. Dava falan açılabilir tabii. Letgo'dan falan satabilirsiniz emin olun daha güvenli olur. Elden teslim yapabilirsiniz.

Öyle bir şey yaşarsanız dava hakkınız olur.
Birkaç yerde okudum sahibinden alıcı yönünde karar alıyormuş.
Sarı site yerine Letgo kullanın daha iyi. Dolandırıcı yuvası orası.
Letgo'nun GeT gibi bir sistemi var mı?
O olay çok sıkıntı. Adam kendi bozuk kartını size gönderirse hiçbir şey yapamıyorsunuz. Dava falan açılabilir tabii. Letgo'dan falan satabilirsiniz emin olun daha güvenli olur. Elden teslim yapabilirsiniz.
Ben İstanbulda'yım o Bursa'da

Bunun için kulağa saçma gelebilir fakat ekran kartınıza küçük de olsa bir çizik atın ve bunun fotorafını çekin ve iade ettiği ürün bundan farklıysa bu şekilde elinizde kanıt bulunmuş olur bir kere bana böyle yapılmıştı yasal süreç başlattım ve kazandım. (Eğer kartta seri numarası yazan bir etiket varsa onu da çekebilirsiniz.)

Geri
Yukarı