Sahibinden GET güvenilir mi?

Sahibinden GET aracılığı ile ekran kartımı satmayı düşünüyorum. Alıcı eğer kartı beğenmediğini ya da kusurlu olduğunu söyleyip iade etme hakkına sahip. Ama bir sorun var o da iade süreci. Alıcı bana gönderdiğimin dışında bir şey gönderirse ya da bozup öyle gönderirse sahibinden bu konuda bir şey yapamıyor. Peki ben böyle bir durumla karşılaşırsam ne gibi bir çözüm bulabilirim. Siz sayın forumdaki arkadaşlardan cevap bekliyorum.
Defalarca kez GET sistemi ile satış yapmışlığım ve almışlığım var. Sistem her iki tarafı da güvence altına almış oluyor böylelikle. En ufak bir sorun yaşamadım. Sahibinden üzerinden detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz. Kolay gelsin.

Bulaşmayın sıkıntı yaşarsınız. Satıcıyı korumak için hiç bir politikası yok sarı sitenin. Adam size iade edicem diyip hıyar gönderse mahkemede uğraşıp durursunuz. Zaten bir dava 3 senede sonuçlanıyor. Elden satın, temiz satın.

Bunun için kulağa saçma gelebilir fakat ekran kartınıza küçük de olsa bir çizik atın ve bunun fotorafını çekin ve iade ettiği ürün bundan farklıysa bu şekilde elinizde kanıt bulunmuş olur bir kere bana böyle yapılmıştı yasal süreç başlattım ve kazandım.
Dava ne kadar sürdü.

Ama öyle bir tüketici davasında kararın açıklanması 1 sene sürer gibi.
Hayır, tüketici heyetine gider öncelikli oradan da karar çok sürmeden çıkar. Ordan sonuç alamazsanız mahkemeye gider ki sanmıyorum bu kadar uzayacağını heyet halleder genelde. Mahkemeye gidersen bi nebze uzar evet lakin 1 sene yine uzun bir zaman.

Hayır, tüketici heyetine gider öncelikli oradan da karar çok sürmeden çıkar. Ordan sonuç alamazsanız mahkemeye gider ki sanmıyorum bu kadar uzayacağını heyet halleder genelde. Mahkemeye gidersen bi nebze uzar evet lakin 1 sene yine uzun bir zaman.
4 ay önce Hepsiburada üzerinden antivirüs yazılımı aldım ve gelen kodlar kullanılmış geldi 4 aydır hala bir sonuç alamadım ve burada hepsiburada üzerinden yaptığımız bir olay olmasına rağmen. WhatsApp üzerinden yaptığımız bir ekran kartı muhabbetinin sonuçlanması 1 sene kesin sürer.

O zaman GeT işini kullanmadan önce havale sonra ekran kartı yapacağım. Herkese teşekkürler cevaplar için konu kilit.

Geri
Yukarı